Nikita Krylov zdominował zapaśniczo i pokonał Johnny’ego Walkera na UFC Fight Night 170

Buda Mendes/Zuffa LLC

Nikita Krylov sprawił Johnny’emu Walkerowi drugą porażkę w UFC podczas gali UFC Brasilia.

Ukrainiec wykorzystał swoje zapasy i grappling, którymi zdominował Brazylijczyka i odniósł zwycięstwo przez jednogłośną decyzję.

Walka w wadze półciężkiej pomiędzy Nikitą Krylovem (27-7 MMA, 8-5 UFC) a Johnnym Walkerem (17-5 MMA, 3-2 UFC) zapowiadała skończenie przed czasem, ale zamiast tego zakończyła się decyzją sędziów.

W każdej rundzie Krylov był zdolny stosunkowo łatwo obalić i kontrolować Brazylijczyka. Walker wyprowadzał solidne ciosy na początku pierwszej rundy i w kilku momentach podczas walki zdobył pozycję z góry. Jednak Krylov przez znacznie dłuższy okres kontrolował walka z góry i był w tym o wiele lepszy od Walkera. Miało to wpływ na cały przebieg pojedynku. W miarę upływu czasu, wyraźnie widać było, że tempo walki dało się bardziej we znaki Brazylijczykowi niż Ukraińcowi.

Ostatecznie Nikita Krylov pokonał Johnny’ego Walkera przez jednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 29-28).

Dzięki temu zwycięstwu, Krylovowi udało się odbić od swojej ostatniej przegranej we wrześniu w walce z Gloverem Teixeira. 28-latek ma teraz bilans 2-2 od czasu powrotu do UFC pod koniec 2018 roku.

Z kolei Johnny Walker przegrał drugą walkę z rzędu ponosząc jednocześnie drugą porażkę w Oktagonie. W poprzedniej walce został pokonany przez TKO w pierwszej rundzie przez Coreya Andersona. Wcześniej Walker stoczył trzy wygrane walki w UFC. Ostatnie zwycięstwo przypadło na wygraną przez TKO w alce z Mishą Cirkunovem w marcu ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *