Nieoficjalnie UFC planuje zestawić Alexandra Gustafssona i Yoela Romero w walce wieczoru gali UFC 230

Fot. UFC.com

Nieoficjalnie UFC rozważa zestawienie pojedynku w wadze półciężkiej między dwoma pretendentami do tytułów wagi półciężkiej Alexandra Gustafssona i średniej Yoela Romero. Walka miałaby być pojedynkiem wieczoru gali UFC 230.

Ariel Helwani z ESPN napisał na swoim Twitterze, że UFC desperacko stara się zestawić walkę wieczoru gali UFC 230 w Nowym Jorku i w związku z tym w planach jest zestawienie walki między Alexandrem Gustafssonem a Yoelem Romero.

„UFC poważnie rozważa zestawienie Yoela Romero z Alexandrem Gustafssonem w wadze półciężkiej na karcie walk gali w Madison Square Garden, która odbędzie się 3 listopada. Walka nie jest jeszcze sfinalizowana. W grę wchodzi zarówno walka o tymczasowy tytuł jak i niekwestionowany tytuł wagi półciężkiej.”

Zwycięzca tego pojedynku prawdopodobnie stanąłby do walki z mającym wrócić do Oktagonu byłym mistrzem Jonem Jonesem.

Co do aktualnego statusu pasa wagi ciężkiej, to nic jeszcze nie wiadomo. Pas mistrza jest w posiadaniu Daniela Cormiera i to od jego decyzji może zależeć czy będzie bronił tytułu, czy zdecyduje się go oddać. Cormier mówił już wcześniej, że chciałby obronić tytuł wagi półciężkiej jeszcze zanim stanie do walki w obronie pasa wagi ciężkiej w pojedynku z Brockiem Lesnarem, który jest planowany na początku 2019 roku.

Gustafsson i Romero byli już zestawiani ze sobą po tym jak Yoel Romero przegrał z Robertem Whittakerem w rewanżu na UFC 225. Romero nie zrobił wtedy wagi i były przymiarki do jego debiutu w dywizji półciężkiej. Kubańczyk zaoferował swoje zastępstwo za Luke’a Rockholda, który doznał kontuzji i wypadł z walki z Alexandrem Gustafssonem. Do pojedynku niestety nie doszło ze względu na kontuzje Romero.

Informacja o potencjalnej walce Gustafssona z Romero może mocno zdenerwować Paulo Costę, który miał walczyć z Yoelem Romero na gali UFC 230, ale „Żołnierz Boga” odmówił walki ze względu na kontuzje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *