Nieoficjalnie trwają prace nad pojedynkiem Ben Askren vs Demian Maia

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images // sportv.globo.com Jason Silva

Nieoficjalnie trwają rozmowy nad zestawieniem pojedynku w wadze półśredniej między Benem Askrenem (19-1 MMA) a Demianem Maia (27-9).

O planach zorganizowania tego pojedynku poinformował w swoim programie Ariel Helwani:

„Według źródeł bliskich sprawy, UFC omawia obecnie zestawienie pojedynku Ben Askren vs. Demian Maia, gdy zawieszenie medyczne Askrena dobiegnie końca we wrześniu.”

Ben Askren został znokautowany przez Jorge Masvidala na UFC 239 w zaledwie pięć sekund pierwszej rundy po uderzeniu latającym kolanem. Zwycięstwo Masvidala ustanowiło rekord UFC dla najszybszego nokautu w historii organizacji, a także ostudziło zapędy Funky’ego co do walki o pas wagi półśredniej.

Wielu fanów MMA zastanawiało się, z kim teraz zmierzy się Ben Askren i być może mam odpowiedź na to pytanie. Pojedynek byłego mistrza Bellatora i ONE Championship oraz specjalisty od zapasów z byłym pretendentem do tytuł UFC i asem Brayzlijskiego Jiu Jitsu Demianem Maia zapowiada się wyśmienicie.

Demian Maia ma za sobą dwie wygrane walki z Lymanem Good’em przez poddanie w pierwszej rundzie i Anthonym Rocco Martinem przez większościową decyzję podczas czerwcowej gali w Minneapolis.

Jeśli chodzi o Bena Askrena, to zanim Jorge Masvidal zaserwowł mu brutalne KO, Funky odniósł kontrowersyjne zwycięstwo w starciu z byłym mistrzem Robbie Lawlerem w swoim debiucie w Oktagonie.

Podczas gdy Ben Askren vs. Demian Maia to zdecydowanie ciekawy pojedynek, fani MMA liczyli na to, że Askren zmierzy się w swojej kolejnej walce z byłym pretendentem Darrenem Tillem. Till stwierdził niedawno, że zamierza przejść do wagi średniej, co mogło być powodem, dla którego organizacja może zmienić plany w kwestii kolejnej walki Askrena i zestawi go właśnie z Maią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *