Nieoficjalnie: Rafael dos Anjos vs Colby Covington o tymczasowy pas wagi półśredniej na gali UFC 224

Fot. UFC.com

Karta walk gali UFC 224 już teraz jest napakowana dobrymi walkami i z nieoficjalnych informacji wynika, że może zostać do niej dodana walka o tymczasowy pas wagi półśredniej między Rafaelem dos Anjos a Colbym Covingtonem.

Chris Taylor z BJPenn.com napisał na swoim Twitterze, że UFC pracuje nad zestawieniem tego pojedynku na gali UFC 224, która jest zaplanowana na 12 maja w Rio de Janeiro.

„Według wielu źródeł zbliżonych do tej sytuacji, UFC planuje zestawić walkę o tymczasowy tytuł wagi półśredniej między Rafaelem dos Anjos i Colbym Covingtonem na gali UFC224 zaplanowanej na 12 maja w Rio. Nie jest to oficjalna informacja, ale wygląda na to, że umowa może być wkrótce sfinalizowana.”

Brazylijczyk Rafael dos Anjos (28-9), który jest byłym mistrzem wagi lekkiej, po utracie tytułu i kolejnej porażce postanowił przenieść się do dywizji półśredniej w której radzi sobie jak dotąd bardzo dobrze. Rafael stoczył trzy walki w tej wadze i wszystkie wygrał pokonując Tareca Saffiedine, Neila Magny’ego oraz byłego mistrza Robbiego Lawlera.

Colby Covington (13-1), to bardzo dobry zawodnik ze znakomitym bilansem wal, ale jednocześnie mocno znienawidzony fighter zwłaszcza przez Brazylijczyków. Wszystko za sprawą jego brzydkich wypowiedzi na temat tego kraju, który nazwał „wysypiskiem” i jego mieszkańców „brudnymi zwierzętami”. Covington jest obecnie na fali pięciu zwycięstw z rzędu w walkach z Jonathanem Meunierem, Maxem Griffinem, Bryanem Barbereną, Dong Hyun Kimem i w ostatnim pojedynku Demianem Maia. Ostatnią porażkę odniósł w 2015 r. w walce z Warlleyem Alvesem.

Walką wieczoru gali UFC 224 będzie pojedynek o tytuł wagi koguciej kobiet między mistrzynią Amandą Nunes a Raquel Pennington. Oprócz tego na karcie zobaczymy takie walki jak Ronaldo Souza vs Kelvin Gastelum i Vitor Belfort vs Lyoto Machida.

One thought on “Nieoficjalnie: Rafael dos Anjos vs Colby Covington o tymczasowy pas wagi półśredniej na gali UFC 224

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *