Nick Diaz zawieszony na 12 miesięcy

Wczoraj odbyło się przesłuchanie Nicka Diaza przez Komisję Sportową Stanu Nevada (NSAC) w związku z wykryciem marihuany w organizmie zawodnika po walce z Carlosem Conditem na UFC 143.

Decyzją Komisji, Nick Diaz został zawieszony na 12 miesięcy począwszy od dnia, w którym odbyło się UFC 143. Oznacza to, że Kalifornijczyk nie może walczyć w UFC do lutego 2013. Ponadto, został ukarany grzywną w wysokości 30% zarobku z walki z Conditem.

Cóż, kara dość ostra, zważywszy na fakt, że np. taki Alistair Overeem został zawieszony na 9 miesięcy za pozytywny wynik testu antydopingowego (dla przypomnienia: stężenie testosteronu w jego organizmie zostało oszacowane na poziomie 14 chłopa razem wziętych).

Dla Diaza był to drugi test na obecność marihuany w organizmie w stanie Nevada, który dał pozytywny wynik. Za pierwszym razem, w 2007 po wygranej z Takanomi Gomi, konsekwencją było zawieszenie na 6 miesięcy i grzywna 20% zarobku z walki.

(mmamania.com)

15 thoughts on “Nick Diaz zawieszony na 12 miesięcy

  1. Niech kur… JJ teraz zbanuja za jazde po pijaku świetojebliwe cioty.No bo sorry w moim odczuciu to gorsze wykroczenie niż trawka .
    Tak pozostaje tylko ogladanie walk Nate ale to kurde nie to samo 🙁

  2. Nick Diaz również miał swój moment podczas wczorajszego przesłuchania gdy komisarz zapytał go o poprzednie podobne zawieszenie po walce z Takanorim Gomim na gali Pride 33 w 2007 roku. Diaz obiecał wtedy że nigdy już nie dojdzie do podobnej sytuacji. Komisarz zapytał go więc kiedy ponownie po tamtym przesłuchaniu zapalił marihuanę na co Diaz odpowiedział “zaraz po tym jak wróciłem z przesłuchania do domu” powinni mu za szczerość nie dawać kary

  3. Ale robi się cyrk . Jeszcze trochę to będziemy na galach oglądać ministrantów . Pieprzone amerykańskie ćwoki, i ten jebnięty system gdzie człowiek może zakupić legalnie działko przeciw lotnicze a nie może zapalić skręta.
    Szkoda Nica fajnie ogląda się jego walki …

  4. tak jak przypuszczałem, z antyspołecznym nastawieniem Nicka jego konfrontacja z komisją nie skończyła się dobrze 😀 spory w tym pewnie udział w końcowym werdykcie komisji, szkoda, Sonnen ma gadane i przed tą samą komisją wykręcił zgodę na terapię TRT –”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *