Nate Diaz walczy o miejsce na karcie walk gali Bellator 279 na Hawajach pomimo kontraktu w UFC

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images

Wciąż zakontraktowany w UFC Nate Diaz chce wystąpić na podwójnej gali Bellator Hawaii, a przynajmniej tak twierdzi.

W piątkowym tweecie Diaz wyraził swoje zainteresowanie dołączeniem do przyjaciela i byłego zawodnika UFC Yancy’ego Medeirosa na karcie Bellator 279.

„Próbuję dostać się na tę kartę Bellatora w kwietniu na Hawajach wraz z moim ziomkiem (Yancy’m Medeirosem). Co na to Bellator.”

Medeiros podpisał niedawno kontrakt z Bellatorem, po tym jak wyraził zainteresowanie walką w jednej z dwóch gal rozgrywanych podczas jednego weekendu po raz pierwszy w Stanie Aloha od 2019 roku. Jego przeciwnikiem w starciu w wadze lekkiej będzie Emmanuel Sanchez.

Diaz i UFC nie doszli jeszcze do porozumienia w sprawie jego następnej walki, ponieważ do końca kontraktu pozostała mu tylko jedna walka. W czerwcu ubiegłego roku zawalczył na UFC 263, gdzie przegrał jednogłośną decyzją z Leonem Edwardsem.

Ostatnio szef UFC Dana White wyraził optymizm co do możliwości przedłużenia kontraktu z Diazem. Jego komentarze pojawiły się po tweecie Diaza, który odniósł się do chęci „pożegnalnej walki” w MMA.

Jeszcze w piątek White powiedział w rozmowie z ESPN, że planuje załatwić Diazowi walkę w najbliższym czasie.

„Załatwimy mu walkę”, powiedział White. „Jesteśmy mu winni walki. Cały czas to powtarzam, musimy dawać tym facetom trzy walki w roku. Zestawimy mu walkę”.

Bellator 278 odbędzie się w piątek, 22 kwietnia w Neal S. Blaisdell Arena w Honolulu. Bellator 279 odbędzie się następnego dnia, w sobotę, 23 kwietnia, w tym samym miejscu. Główna karta walk będzie transmitowana przez Showtime.

Prezydent Bellatora Scott Coker nie pracował jeszcze zawodowo z Nate’em, ale współpracował z jego bratem podczas kariery Nicka w Strikeforce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *