Nate Diaz ubiega się o licencję bokserską w stanie Nevada

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Nate Diaz (19-11) podobnie jak Conor McGregor (21-3) stara się zdobyć licencję bokserską.

Nate Diaz zapłacił  50 000 dolarów kary, która została nałożona na niego przez Komisję Sportową stanu Nevada w związku z incydentami, które miały miejsce podczas ceremonii prasowej przed rewanżową walką Diaz – McGregor. Diaz złożył wniosek o licencję bokserską a wraz z nim dołączył nagranie wideo ze swoimi sparingami oraz treningami. Aktualnie Komisja Sportowa w Nevadzie (NAC) rozpatruje wniosek i zdecyduje czy Amerykaninowi zostania przyznana licencja.

Conor McGregor również składał taki wniosek i go już otrzymał ale miało to miejsce w Kaliforni. Irlandzki zawodnik próbował aplikować w stanie Nevada ale proces byłby opóźniony przez niezapłaconą przez niego karę za wydarzenia z konferencji.

31- letni Nate Diaz od długiego czasu jest zainteresowany boksem a jego sparingpartnerem był nawet Andre Ward jeden z najlepszych zawodników bokserskich bez podziału na kategorie wagowe. Z McGregorem w Oktagonie UFC walczył dwukrotnie podczas ubiegłego roku. W pierwszej walce okazał się lepszy i wygrał przez poddanie w drugiej rundzie natomiast w pojedynku rewanżowym Conor triumfował przez większościową decyzję.

One thought on “Nate Diaz ubiega się o licencję bokserską w stanie Nevada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *