Nate Diaz i Khamzat Chimaev zgodzili się na walkę podczas UFC 279

Starcie półśrednich najprawdopodobniej będzie walką wieczoru wrześniowej gali.

W rozmowie ze stacją ESPN Hunter Campbell, dyrektor biznesowy UFC, poinformował że Khamzat Chimaev (11-0, 5-0 w UFC, #3 w rankingu UFC) i Nate Diaz (20-13, 15-11 w UFC) werbalnie zgodzili się na pojedynek podczas gali UFC 279. Potwierdzili to w mediach reprezentanci obu zawodników. Walka w limicie 170 funtów ma być najważniejszym wydarzeniem eventu.

Dodatkowo potwierdzono, że nie trwają już prace nad zestawieniem Aljamaina Sterlinga do walki z T.J. Dillashawem, której stawką miał być pas kategorii koguciej.

Diaz przez długi czas narzekał, że organizacja trzyma go jak zakładnika przed ostatnią walką w obowiązującym kontrakcie. Nie wiadomo czy starciem z Khamzatem zawodnik ze Stockton wypełni umowę czy też zgodził się na jakieś zmiany w jej zapisach. Nate ostatni raz walczył w czerwcu zeszłego roku gdy decyzją sędziów przegrał z Leonem Edwardsem.

Chimaev legitymuje się nieskazitelnym rekordem 11 wygranych a obecnie jest na mocnej fali wznoszącej po cennych wygranych. W ostatnich występach w oktagonie UFC Szwed pokonał Gilberta Burnsa i Li Jinglianga.

Gala UFC 279 odbędzie się 10 września w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *