„Najpierw wyczyszczę dywizję półśrednią, a potem sprawdzę o co tyle szumu z Israelem Adesanya” – Tyron Woodley o swoich planach na przyszłość

Victor Fraile / Getty Images // Youtube

Były mistrz wagi półśredniej UFC Tyron Woodley obecnie koncentruje się na odzyskaniu tytułu, ale myśli również o swojej przyszłości, w której przewiduje przejście do dywizji średniej i pojedynek o tytuł.

Tyron Woodley chce stoczyć jeszcze kilka walk w swojej kategorii, a następnie przejść do dywizji średniej, aby rzucić wyzwanie panującemu mistrzowi Israelowi Adesanya lub komukolwiek, kto będzie mistrzem o czym rozmawiał podczas ostatniej sesji pytań i odpowiedzi na Instagramie.

„Dopiero się rozkręcam. Nie będę się zachowywał tak, jakbym miał tutaj być, dopóki nie skończę 45 lat, ale przez pewien czas nigdzie się nie wybieram. Mam mnóstwo ludzi do pokonania i ust do zamknięcia. A potem chcę też spędzić trochę czasu w wadze średniej.

Muszę wyczyścić dywizję. Trzy lub cztery walki w wadze półśredniej, a kiedy poczuję, że mogę spokojnie powiedzieć, że wszystkich wyeliminowałem, to chcę iść tam (do wagi średniej), aby zobaczyć, o co chodzi z Izzy’m.

Idę prosto po pas, ktokolwiek będzie mistrzem. Nie idę w górę, żeby grać w gry. Jestem już pięciokrotnym mistrzem świata.”

Israel Adesanya jest powszechnie uznawany za jednego z najlepszych zawodników w MMA, ale Woodley nie jest przekonany, czy ten szum wokół jego osoby jest uzasadniony. Były mistrz wagi półśredniej mówi, że zauważył kilka słabych punktów w taktyce mistrza wagi średniej.

„Nie sądzę, żeby był tak rewelacyjny, jak wszyscy mówią. Myślę, że jest świetny, ale wszyscy robią z niego fenomen. Widziałem pewne słabe elementy w jego taktyce w walce o Gastelumem – kimś, kogo pokonałem. Widziałem pewne słabe punkty w walce Yoelem Romero, on boi się facetów dysponujących dużą siłą. Jedna rzecz, którą Yoel i ja mamy wspólną – nie taką samą, ale podobną – to siła i eksplozywność. Nie wyglądało na to, żeby w ogóle próbował sobie z tym poradzić.”

Póki co, Tyron Woodley będzie miał przed sobą przynajmniej dwie walki w wadze półśredniej z takimi zawodnikami jak obecny mistrz Kamaru Usman, który odebrał mu tytuł mistrza oraz Leon Edwards z którym również musi sobie coś wyjaśnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.