MLS 34 w Nowej Górze

MMA i grappling rządzą na Lidze Spartanwear! 24 listopada Nowa Góra!

Scena kontaktowych sportów walki zmienia się z roku na rok. Jeszcze niedawno uczyliśmy się, co to znaczy formuła „K1”. Późnej kibice rozszyfrowywali skrót „MMA”. Teraz najważniejsze wydarzenia w Mieszanych Sztukach Walki mają milionową widownię w telewizji, a próby płatnych relacji wypadają nadspodziewanie dobrze.
Mazowiecka Liga Spartanwear jest „przedpolem” dla zawodowych walk już od 34 edycji. To właśnie na ringu MLS zaczynało swoją drogę do profesjonalnych walk wielu znanych zawodników.

Mocny akcent na zakończenie sezonu MLS!
24 listopada w Nowej Górze (Gmina Staroźreby) odbędzie się 34 edycja Mazowieckiej Ligii Spartanwear. Tak, jak było od samego początku tej inicjatywy, MLS jest odzwierciedleniem sytuacji i zmian zachodzących w polskich sportach walki. Gdy, trzy lata temu, MLS wystartowała, jako rodzaj „pierwszego kroku” dla młodych zawodników, walki toczyły się wyłącznie w formułach „uderzanych”, w różnych rodzajach kickboxingu. Pojawiły się też walki na zasadach Muay Thai, a następnie K1 Rules. Stopniowo organizatorzy zaczęli reagować na zgłoszenia klubów i postanowili wprowadzić również pojedynki Mieszanych Sztuk Walki i grapplingu. Przez pewien okres relacja pomiędzy dyscyplinami i formułami wywodzącymi się z kickboxingu do MMA i grapplingu była zrównoważona. Jednak wszystko się zmienia. W całej Polsce powstaje coraz więcej klubów, sekcji specjalizujących się jedynie w Mixed Martial Arts. Tego szuka młodzież, dzieci i kluby muszą to brać pod uwagę. Popyt i podaż obowiązują i w tej działalności. Pojawiło się też ciekawe zjawisko, że coraz więcej klubów wywodzących się z „klasycznych” sztuk walki, jak na przykład Karate, dodaje do swojej oferty treningi Mieszanych Sztuk Walki.
Nie inaczej jest podczas zawodów Mazowieckiej Ligii Spartanwear. Podsumowanie i ostatnia w tym roku edycja ma w programie jedynie walki MMA! Stało się tak, dlatego, że MLS działa dla zawodników, dla trenerów i klubów. Organizatorzy starają się dostosować do zgłaszanych potrzeb. Na zakończenie sezonu zaplanowano też Turniej Grapplingu, co powinno dostarczyć wiele emocji kibicom.
MLS rozpoczęła działanie w Wyszogrodzie, kolejne edycje odbywały się głównie w Płocku. Trzy i pół roku działania spowodowało w naszym regionie niesamowity rozwój klubów sportów walki. Powstały nowe, a jednocześnie „umacniały” istniejące. W odzewie na to zjawisko, pojedyncze edycje MLS miały charakter wyjazdowy. Między innymi odwiedziliśmy: Płońsk, Brudzeń, a wcześniej, w ubiegłym roku Nową Górę, w której znakomicie działa klub Viking Staroźreby.
Teraz, na zakończenie sezonu wracamy w to „sprawdzone” i życzliwe miejsce.
Pragniemy też dołączyć do akcji zainicjowanej przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nowej Górze, której celem jest pomoc uczennicy, poszkodowanej w wypadku samochodowym – Ilony Jankowskiej.
Wojownicy ML Spartanwear też pragną przyczynić się do zbiórki środków potrzebnych na rehabilitację Iwony.
Dzieci, młodzież i rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zorganizowali sprzedaż wypieków cukierniczych i smakołyków, z którego dochód przekażą na pomoc Ilonie.
Przyłączmy się do tej inicjatywy!
Zapraszamy na 34 edycję MLS. Wstęp wolny. Nie ma opłat startowych.
Początek walki o godzinie 11.00
Organizatorem 34 edycji MLS 2012 jest Stowarzyszenie Polska Liga Kick-Boxingu w Płocku przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Urzędu Gminy Staroźreby oraz klubu Grappling Viking Staroźreby. Patronat sportowy sprawują: Polski Związek Kick – Boxingu (PZKB) oraz Przemysław Saleta. Patronat Honorowy sprawuje Piotr Zgorzelski Poseł na Sejm RP. Mazowiecka Liga SPARTANWEAR swoje zawody w szczególności kieruje do młodzieży uprawiającej amatorsko sporty walki takie jak: Kickboxing; Sandę; Muay Thai, boks; karate; MMA; jujitsu oraz grappling. Wszystkie pojedynki ligi są rozgrywane na ringu bokserskim. Zawodnicy jak i widzowie nie uiszczają żadnych opłat za udział w zawodach MLS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *