Mistrzyni UFC Rose Namajunas zmierzy się z Danielle Kelly na Fury Grappling 3

Gala Fury Grappling 3 odbędzie się 30 grudnia. Głównym wydarzeniem gali będzie starcie obecnej mistrzyni UFC w wadze słomkowej Rose Namajunas z Danielle Kelly, czarnym pasem BJJ i światowej klasy zawodniczką jiu-jitsu.

W dalszej części karty zobaczymy również wielu zawodników UFC w walkach grapplingowych.

Kelly, która posiada czarny pas pod Karela Praveca, jest doświadczoną zawodniczką na najwyższym poziomie jiu-jitsu i submission grapplingu. Jest wielokrotną weteranką Who’s Number One z parą zwycięstw przez poddanie nad Jessicą Crane. To nie będzie pierwszy raz, kiedy Kelly zmierzy się z elitarną zawodniczką MMA. W 2020 roku na gali Submission Hunter Pro poddała weterankę UFC Roxanne Modafferi.

Namajunas zdobyła tytuł wagi słomkowej po raz drugi w swojej karierze, kiedy pokonała Zhang Weili przez nokaut w pierwszej rundzie na UFC 261. Następnie z powodzeniem obroniła ten tytuł w rewanżu z Weili siedem miesięcy później na UFC 268 w listopadzie.

Mimo, że Namajunas w swojej karierze walczyła głównie w stójce, to pokazała, że jest również groźna w poddaniach. Pięć z jej 11 zwycięstw w karierze to poddania, w tym latająca balacha w jej drugiej zawodowej walce.

Namajunas jest światowej klasy zawodniczką i udowodniła, że jej grappling jest na wysokim poziomie, ale prawdopodobnie będzie miała pełne ręce roboty w walce z Kelly. Kelly jest świetną zawodniczką, która doskonale radzi sobie z obaleniami i przejściami przez gardę, a ten zestaw umiejętności uzupełnia jej ciągle rozwijającą się grę z kluczami na stopy.

Reszta karty walk zawiera wielu obecnych zawodników UFC, w tym szybko rozwijającego się prospekta wagi półśredniej Seana Brady’ego, zawodnika roku 2020 Kevina Hollanda i wieloletniego weterana Neila Magny’ego.

Tak prezentuje się aktualna karta walk Fury Grappling 3:

Danielle Kelly vs. Rose Namajunas
Kody Hamrah vs. Kevin Holland
Chase Hooper vs. Renato Moicano
Sean Brady vs. TBA
Neil Magny vs. TBA
Andre Petroski vs. TBA
Patrick Sabatini vs. TBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *