Mistrzostwa Polski w kickboxingu – Podhale szczęśliwe dla Kaczmarczyka i Sójkowskiego

Łukasz Kaczmarczyk (-71kg) i Kamil Sójkowski (-75kg) obronili w Nowym Targu tytuły Mistrzów Polski w kickboxingu w formule low-kick, które wywalczyli rok temu w podwarszawskim Otwocku. Z powodu kontuzji do finału nie mogła przystąpić największa gwiazda turnieju Iwona Nieroda (-56kg).

W pierwszych w historii mistrzostwach kraju zorganizowanych na Podhalu startowało prawie 200 zawodniczek i zawodników z 66 klub, z czego ponad połowę stanowili juniorzy starsi i młodsi. W kategorii seniorów tytuły zachowali Łukasz Kaczmarczyk (-71kg) i Kamil Sójkowski (-75kg) oraz Aneta Święch (-52kg), która tym razem nie miała żadnej rywalki. Po złoto bez walki sięgnęły także Natalia Nikołajczuk (Klub Sportowy SPARTA GYM Warszawa) w wadze -65kg Dominika Gęborek (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji RING Kraków) w kategorii -70kg.

Podczas gali finałowe najciekawiej zapowiadał się pojedynek w kat. -71kg pomiędzy dwoma świetnymi zawodnikami Łukaszem Kaczmarczykiem (KS Gym Fight Wrocław) i Marcinem Kretem (Uniq Fight Club Warszawa). Do niedawna obaj trenowali w tym samym mieście – we Wrocławiu, ale sprawy osobiste sprawiły, że Marcin Kret przeniósł się do Warszawy i ćwiczy razem w jednym klubie z Radosławem Paczuskim (zabrakło go w Nowym Targu).

Przed walką Łukasz Kaczmarczyk bardzo pochlebnie wypowiadał się o rywalu, zresztą znają się doskonale. – Jego mocnym atutem są silne techniki bokserskie oraz charakter w ringu. Z pewnością damy walkę ciekawą dla oka – zapowiada. Po ciekawym starciu obrońca tytułu zwyciężył 3:0 i w ten sposób ocenił bój o złoto:

– Walka była toczono w wysokim tempie. Marcin chciał się przedostać do półdystansu, żeby zasypać mnie gradem bardzo silnych ciosów. Moim zadaniem było utrzymywanie go w dystansie bądź eliminowanie półdystansu. Po twardych 3 rundach udało mi się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dziękuję Marcinowi za ciężki bój i do zobaczenia w kolejnym finale – przyznał podopieczny trenera Rafała Petertila.

Dla Łukasza Kaczmarczyka, który już może przygotowywać się do jesiennych Mistrzostw Świata w Brazylii, to był 2 tytuł z rzędu i szósty w karierze finał MP. O złoto walczył też w formule K-1.

– Walka mocna, gratuluję Łukaszowi, bo był tym razem lepszy. Całościowo jestem zadowolony z nowotarskiego startu i szykują się prawdopodobnie następne. Wracam po półrocznej przerwie na ring i ogólnie te zawody traktowałem jako przetarcie – przyznał Marcin Kret.

Jedyny złoty krążek dla gospodarzy wywalczył Bartłomiej Domalik (Nowotarski Klub Sportów Walki), który w finale kategorii -81kg pokonał Piotra Sokoła (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji RING Kraków) 3:0.

– Piotrek to bardzo dobry zawodnik, spodziewałem się twardej i wyrównanej walki, ale dominowałem w każdej rundzie i zdecydowanie wygrałem decyzją sędziów 3:0. W low kicku nie miałem jeszcze medalu z MP, wygrałem raz Puchar Polski – powiedział Bartek Domalik, który był do tej pory medalistą mistrzostw kraju w K-1.

Przed wejściem na ring Piotr Sokół mówił: – Z pewnością będzie trudniej niż we wcześniejszych pojedynkach. Nie odczuwam żadnej presji w przeciwieństwie do miejscowych zawodników. Wiadomo, że każdy u siebie chce jak najlepiej wypaść. Zrobię co w mojej mocy by zwyciężyć, a resztę pokaże już walka. Ja po prostu zrobię swoje.

Ostatecznie Piotr Sokół poniósł porażkę i tym samym po raz 2 w karierze został srebrnym medalistą MP low-kick. – Walka była dosyć wyrównana, jednak mój rywal przeważał trochę siłą fizyczną, co było widać. Nie poszło po mojej myśli i zabrakło kilku trafień – dodał.

– W kategorii -67 kg triumfował Kamil Rościński (Samuraj Sanok), po finałowym zwycięstwie z Michałem Polakiem (Golden Dragon Bydgoszcz). Kamil był jednym z największych odkryć turnieju na Podhalu. To zawodnik bardzo dynamiczny, ładnie walczący, do tego mańkut. Potrafił akcentować wygrane w ostatniej fazie walk poprzez podwójne low-kicki. Wcześniej startował w juniorach, a teraz z powodzeniem powalczył w seniorach – powiedział trener Andrzej Garbaczewski, który reprezentację prowadzi z Witoldem Kostką.

– Jeśli chodzi o zawodników z Bydgoszczy nie było Michała Marszała, a to kickboxer, który ma szansę powalczyć o wyjazd na MŚ w wadze -60kg. W tych zawodach podobał mi się szczególnie także finał -81kg. Wraz z Witkiem Kostką jesteśmy ciekawi jak spisałby się Bartek Domalik w konfrontacji z Radkiem Paczuskim i Kamilem Rutą. Ciekawie zapowiada się jesienny Puchar Polski – dodał Andrzej Garbaczewski.

Ogromnego pecha miała Iwona Nieroda (UKS Diament Pstrągowa), która z powodu kontuzji nie mogła rywalizować z Sylwią Kaliś (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN) w finale wagi -56kg.

– Stopa była bardzo spuchnięta, duży obrzęk, sina. W ogóle nie mogłam na niej stać, więc nie było mowy o walce. Przykro, że nie zdobyłam ósmego tytułu mistrzowskiego z rzędu, ale taki jest sport. To marzenie niespełnione, mówi się trudno. Teraz najważniejsze szybko się wyleczyć – mówi zawodniczka, która ma w dorobku złote krążki Mistrzostw Świata i Europy.

W finale wagi -48kg Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki) wygrała z Ewą Boś (SKF Boksing Zielona Góra) 2:1. – To moja trzecia wygrana walka z Ewą, która uważam za bardzo dobrą zawodniczkę. W pierwszych dwóch rundach wyrobiłam sobie przewagę punktową, a w trzeciej ją utrzymałam. Dziękuję moim trenerom, Stanisławowi i Dawidowi Kołodziejskim z klubu PROYAMA za to, że doprowadzili mnie tak wysoko w karierze sportowej i w karate, i kickboxingu – powiedziała Karolina Kubiak, dla której to już drugi tytuł mistrzowski w kickboxingu w tym roku.

W wadze -57 kg Robert Soboń wygrał walkowerem z Przemysławem Kmiecikiem (obaj Sportowy Klub Kickboxing Kielce). – Jesteśmy bardzo dobrymi kolegami, a Przemek oddał mi walkę jako urodzinowy prezent. W juniorach trzy razy byłem Mistrzem Polski low-kick, a teraz po raz pierwszy w seniorach – przyznał Robert Soboń.

Przed kadrowiczami w czerwcu Puchar Świata we włoskim Rimini, kilka zgrupowań i wyjazd na MŚ. – Tak jak przed mistrzostwami w 2013 roku, również w Brazylii, ostatnią fazę przygotowań będziemy mieli w Wiśle. Tam znów potrenujemy na mocno ogrzanej sali o godz. 23-24 w nocy, aby warunki i czas były zbliżone do tych południowoamerykańskich. Wtedy takie przygotowania bardzo nam pomogły – mówi Andrzej Garbaczewski.

Wyniki finałów MP low-kick 2017:

-48kg Ewa Boś (SKF Boksing Zielona Góra) – Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki) wygr. Kubiak 2:1
-56kg Iwona Nieroda (UKS Diament Pstrągowa) – Sylwia Kaliś (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN) wygr. Kaliś wo
-60kg Wioleta Teichmann (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów) – Anna Cora (Paco Team Katowice) wygr, Teichmann wo

-57kg Robert Soboń (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) – Przemysław Kmiecik (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) wygr. Soboń wo
-60kg Łukasz Jendrych (Palestra Warszawa) – Norbert Piotrowski (Fighter Wrocław) wygr. Jendrych 3:0
-63,5kg Mariusz Przewłocki (Klub Sportowy SPARTA GYM Warszawa) – Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra) wygr. Kacieja 3:0
-67kg Michał Polak (Golden Dragon Bydgoszcz) – Kamil Rościński (Samuraj Sanok) wygr. Rościński 2:1
-71kg Łukasz Kaczmarczyk (KS Gym Fight Wrocław) – Marcin Kret (Uniq Fight Club Warszawa) 3:0
-75kg Kamil Sójkowski (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź) – Krzysztof Mariańczyk (Paco Team Katowice) wygr. Sójkowski
finał Kamil Sójkowski (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź) – Krzysztof Mariańczyk (Paco Team Katowice)
-81kg Piotr Sokół (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji RING Kraków) – Bartłomiej Domalik (Nowotarski Klub Sportów Walki) wygr. Domalik 3:0
-86kg Witold Myjak (Halny Nowy Sącz) – Daniel Lechowicz (Scorpion Krępice) wygr. Lechowicz 3:0
-91kg Szymon Skrabucha (Rzeszowski Klub Sportów Walki) – Patryk Grabowski (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) wygr. Skrabucha 2:1
+91 kg finał Andrzej Sabaciński (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) – Krzysztof Kowalski (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) wygr. Sabaciński wo

Szczegółowe informacje http://pzkickboxing.pl/soi/drabinki/91

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *