Mirko „Cro Cop” Filipovic wrócił do treningów po operacji kolana

Mirko Filipovic Instagram

Legenda MMA i weteran PRIDE oraz UFC Mirko „Cro Cop” Filipovic ogłosił na swoim Instagramie dobrą nowinę powrotu do treningów po operacji kolana.

Mirko Filipovic podpisał w marcu kontrakt z organizacją Bellator w której miał zadebiutować w maju na gali Bellator 200 na której miał zmierzyć się z Royem Nelsonem. Niestety do tej walki nie doszło ze względu na kontuzję kolana której doznał Filipovic i które wymagało operacji. Rozsypujące się kolana Chorwata już od długiego czasu były dużym problemem i właśnie ze względu na nie Mirko kończył karierę, po czym ponownie wracał do rywalizacji. Ostatnia kontuzja była na tyle poważna, że Filipovic musiał poddać się operacji.

Dwa dni temu Cro Cop opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z siłowni i wygląda na to, że Filipovic szykuje się do powrotu do rywalizacji. Na powrót do klatki będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać, ponieważ okres rehabilitacji jeszcze się w pełni nie zakończył i przygotowania potrwają jeszcze kilka tygodni.

Wcześniej w wywiadzie dla Ariela Helwani, Mirko Filipovic powiedział, że chce wrócić do rywalizacji w październiku i stoczyć walkę z Royem Nelsonem.

Cro Cop ma za sobą osiem zwycięstw z rzędu z czego siedem to wygrane walki w Japonii na galach Inoki Genome Federation oraz RIZIN Fighting Federation oraz jedna na gali UFC Fight Night 64. W turnieju OWGP RIZIN w 2016 roku pokonał Hyun Man Myunga w pierwszej rundzie turnieju oraz Muhammeda Lawala, Baruto Kaito i Amira Aliakbari w ciągu dwóch dni drugiej rundy turnieju zostając mistrzem. W ostatniej walce na gali RIZIN WGP 2017 Final Round pokonał Tsuyoshi Kohsakę przez TKO w pierwszej rundzie.

Planowany pojedynek z Royem Nelsonem w Bellatorze będzie walką rewanżową między tymi dwoma zawodnikami. W pierwszej walce na gali UFC 137 w październiku 2011, zwycięzcą został Nelson, który pokonał Filipovica przez TKO w trzeciej rundzie.

back to training👊

Post udostępniony przez Mirko Filipović (@crocop1009)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *