Michel Prazeres zawieszony przez USADA na dwa lata

Jason da Silva mmajunkie.usatoday.com

Zawodnik wagi półśredniej UFC Michel Prazeres zaakceptował dwuletnią karę zawieszenia nałożoną przez USADA za naruszenie polityki antydopingowej UFC po tym, jak wyniki testów antydopingowych wykazały obecność zakazanych substancji w jego organizmie.

USADA ujawniło we wtorek w komunikacie prasowym zawieszenie dla Prazeresa, z mocą wsteczną do marca ubiegłego roku.

„USADA ogłosiło dziś, że Michel Prazeres z Belém w Brazylii zaakceptował dwuletnią karę zawieszenia za naruszenie polityki antydopingowej UFC po uzyskaniu pozytywnych wyników badań na obecność zakazanych substancji.

38-letni Prazeres uzyskał dodatni wynik testu na egzogenny boldenon i jego metabolit 5β-androst-1-en-17β-ol-3-one z dwóch próbek moczu, które dostarczył 9 marca 2019 roku. Potwierdzenie pozytywnego wyniku testu zostało uzyskane poprzez dodatkową analizę przy użyciu metody spektrometrii masowej z zastosowaniem czułego stosunku izotopów (GC/C/IRMS), która wykazała wyniki laboratoryjne zgodne z egzogenicznym pochodzeniem boldenonu. Boldenon jest substancją należącą do klasy środków anabolicznych i jest zabroniony zgodnie z polityką antydopingową UFC i wykazem substancji zabronionych UFC.

Dwuletni okres zawieszenia Prazeresa rozpoczął się 9 marca 2019 roku, kiedy to pobrano jego pozytywne próbki”.

Michel Prazeres (26-3) jest zawodnikiem UFC od 2013 roku i jest to jego pierwsze naruszenie polityki USADA. Brazylijczyk uzyskał bilans 10-3 w UFC ze zwycięstwami nad Gilbertem Burnsem, Zakiem Cummingsem, Joshem Burkmanem, Des’em Greenem i Mairbekiem Taisumovem. Jego trzy porażki w UFC przypadły na walki z Kevinem Lee, Ismailem Naurdievem i Paulo Thiago w jego debiucie w organizacji.

Zawieszenie Prazeresa wygaśnie dopiero w marcu przyszłego roku, więc pozostało jeszcze bardzo dużo czasu. UFC może zdecydować się na zwolnienie Prazeresa, biorąc pod uwagę jego wiek oraz fakt, że waga półśrednia jest mocno obsadzona. Jeśli zostałby zwolniony, mógłby dołączyć do takich organizacji jak Bellator lub PFL, albo zaprezentować swoje umiejętności za granicą Stanów Zjednoczonych w Rosji lub Japonii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *