Michał Oleksiejczuk vs Riccardo Nosiglia na gali FEN 16 Warsaw Reloaded

Riccardo Nosiglia, który podczas gali FEN 15 Final Strike sensacyjnie pokonał Marcina Zontka, już 11 marca ponownie wystąpi w klatkoringu Fight Exclusive Night. Na gali FEN 16 Warsaw Reloaded na Torwarze rywalem włoskiego specjalisty od nokautów w pierwszych rundach będzie utalentowany polski prospekt Michał Oleksiejczuk.

Riccardo „The Walking Dead” Nosiglia (27 lat, 186 cm, 5-0), dwukrotny mistrz włoskiej organizacji Power Nation Fighting Championship w kategorii półciężkiej, to jedno z najnowszych odkryć federacji Fight Exclusive Night. Zawodnik Shoot Team Padwa, mimo że propozycję walki z Marcinem Zontkiem przyjął tydzień przed galą i po raz pierwszy walczył na tak dużej imprezie, w Lubinie zaprezentował się świetnie. Włoch szybko przejął inicjatywę, zdominował rywala i wygrał w stylu, który stał się już jego wizytówką – najpierw powalił  byłego pretendenta do pasa mistrzowskiego FEN na deski, a potem zasypał go gradem ciosów, po których sędzia przerwał pojedynek. Była to piąta zawodowa walka Nosiglii i jednocześnie piąta z rzędu, którą „The Walking Dead” skończył uderzeniami w parterze już w pierwszej rundzie.

Jego przeciwnik na gali FEN 16 Warsaw Reloaded, Michał „The Hammer” Oleksiejczuk (21 lat, 182 cm, 10-2), może pochwalić się jeszcze bardziej imponującą serią – reprezentant GKS Górnik Łęczna wygrał siedem kolejnych walk, pozostając niepokonanym od ponad dwóch lat. Jedno z tych zwycięstw odniósł na gali FEN 12 Feel The Force, wygrywając na punkty po ciężkim trzyrundowym boju ze szczecińskim Berserkerem Wojciechem Januszem. W ubiegłym roku Oleksiejczuk zdobył także, a później obronił tytuł mistrza lokalnej federacji Thunderstrike Fight League, pokonując Łukasza Borowskiego i Łukasza Klingera. Zdaniem ekspertów, „The Hammer” to jeden z tych młodych polskich fighterów MMA, którzy mają największe szanse na podpisanie w najbliższym czasie kontraktów z organizacją UFC.

FEN 16 Warsaw Reloaded będzie drugą galą organizacji Fight Exclusive Night w stolicy Polski. Federacja poinformowała wcześniej, że 11 marca na stołecznym Torwarze w walce wieczoru wystąpi najlepszy piórkowy polskiego MMA Kamil Łebkowski, a o pasy mistrzowskie FEN walczyć będą Paweł Żelazowski z Kamilem Gniadkiem w wadze półśredniej i Paweł Hadaś w kategorii średniej. W formule K-1 kibiców czeka starcie Artura Bizewskiego z Arkadiuszem Wrzoskiem oraz walki Marcina Szredera i debiutującego w FEN Radosława Paczuskiego.

Bilety na galę FEN 16 Warsaw Reloaded już do kupienia na Eventim.pl i KupBilet.pl. Bilety VIP i zamówienia grupowe – tel. 601 877 229.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *