Daniel Cormier przysięga, że znokautuje Anthony’ego Johnsona

Już wkrótce na gali UFC 210 dojdzie do arcyciekawego pojedynku o tytuł wagi półciężkiej między mistrzem Danielem Cormierem i Anthonym Johnsonem.

Daniel Cormier stanie do drugiej obrony tytułu, a ciekawostką jest to, że zmierzy się po raz drugi z Anthonym Johnsonem, którego na gali UFC 187 pokonał przez poddanie i zdobył mistrzowski pas. Obaj zawodnicy mieli zmierzyć się już wcześniej na gali UFC 206, ale z powodu kontuzji Cormiera walka ta odbędzie się 8 kwietnia.

Cormier będący specjalistą w zapasach, które wykorzystał w pierwszej walce z Johnsonem, według wielu zapewne znów spróbuje wykorzystać swoje umiejętności w tej płaszczyźnie. Okazuje się jednak, że „DC” zamierza nas zaskoczyć, ponieważ zapowiedział, a nawet przysiągł, że będzie walczył z posiadającym nokautujący cios „Rumble’m” w stójce i liczy, że sam go znokautuje.

„Wyjdę do walki i złożę Rumble’a jak pranie. Bez zapasów. Będę z nim walczył w stójce. Mówisz, że  mnie znokautujesz — udowodnij to 8 kwietnia. Będę czekał na ciebie. Zamierzam walczyć w stójce z tym gościem. Co gorszego może się zdarzyć?”

Dla Anthony’ego Johnsona walka w stójce będzie na jego korzyć, ponieważ w tej płaszczyźnie czuje się najlepiej, a ponieważ znany jest z potężnych ciosów, to Cormier bardzo wiele ryzykuje. Może być również tak, że słowa Daniela o walce z Johnsonem są zwykłym blefem.

6 thoughts on “Daniel Cormier przysięga, że znokautuje Anthony’ego Johnsona

  1. Tak jak AJ ma potworną siłe uderzeń, tak Cormier jest bardzo ciezki do trafienia i wytrzymały. Dużego i w formie wtedy Antonio Silve bez problemu poskładał, Gustaffsona wypunktował, wygrał nawet jedną runde z Jonesem (walka byla tylko w stójce). Także calkiem mozliwe, ze Cormier przetrzyma 2 rundy, a na zmeczeniu AJ juz nie jest tak szybki i grozny. Gdyby plan A nie dal rady, no to wtedy plan B (zapasy) i tyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *