Michał Materla odchodzi z KSW, ale nie kończy z MMA

Michał Materla Instagram

Jedna z największych legend polskiego MMA i wielki wojownik Michał Materla rozstał się z KSW! Obie strony poinformowały o tym fakcie na swoich mediach społecznościowych.

„CAŁY TEAM @ksw_mma @kawul_ksw @martinlewandowski, dziękuje za te wszystkie lata! Za emocje i możliwość stoczenia 25 pojedynków. To była długa i wyboista droga, ale na końcu zostają wspaniałe wspomnienia! Dużo zdrowia zostawiłem w klatce i na pewno część mojego serca już tam zostanie.” – napisał Michał Materla na swoim Facebooku.

CAŁY TEAM @ksw_mma @kawul_ksw @martinlewandowski dziękuje za te wszystkie lata! Za emocje i możliwość stoczenia 25…

Opublikowany przez Michała Materlę Środa, 7 kwietnia 2021

Michał Materla (29-8) większość swojej kariery w MMA spędził w ringu, a później w klatce organizacji KSW w której stoczył 25 walk, wygrywając 19. Zadebiutował na gali KSW 6 w 2006 roku wygrywając trzy walki turniejowe jednej nocy zwyciężając cały turniej wagi średniej. Materła wywalczył tytuł mistrza wagi średniej. Zdobył pas w 2012 roku i bronił go cztery razy, a stracił go w walce z Mamedem Khalidovem w 2015 roku. Druga próba zdobycia pasa zakończyła się porażką ze Scottem Askhamem w 2019 roku. Swoją ostatnią walkę w KSW Materla stoczył w listopadzie 2020 roku, mierząc się z Roberto Soldiciem. Berserker ze Szczecina poniósł porażkę przez TKO w pierwszej rundzie.

Michał Materla nie kończy jednak jeszcze swojej kariery w MMA, ponieważ związał się z organizacją EFM SHOW, której jest akcjonariuszem. Materla walczył już dla EFM w ubiegłym roku i pokonał wówczas w Dortmundzie Austriaka Wilhelma Otta, zdobywając tytuł mistrza wagi średniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *