Michał Kita vs Ricco Rodriguez na MMA Attack.

Z powodu kontuzji na gali MMA Attack nie wystąpi Eddie Sanchez, jednak w jego miejsce do walki z Michałem Kitą stanie Ricco Rodriguez.

Informacja od organizatora:

Były mistrz wagi ciężkiej UFC, weteran PRIDE FC, EliteXC oraz King of the Cage, Ricco „Suave” Rodriguez dołącza do karty walk MMA ATTACK! Na gali, która odbędzie się 5 listopada na Warszawskim Torwarze zmierzy się z Michałem „Masakrą” Kitą.

Ricco Rodriguez (47-12-0) to znany zawodnik MMA wagi ciężkiej oraz utytułowany grappler. W 1997 roku zdobył tytuł Mistrza Świata w Brazylijskim Jiu-Jitsu w kategorii absoluto niebieskich pasów. Rok później zdobył złoty medal na pierwszych mistrzostwach ADCC (Abu Dhabi Combat Club) w submission fighting.

Karierę MMA rozpoczął w 1999 roku. W latach 2000 -2003 walczył dla największych organizacji MMA, takich jak Pride FC oraz UFC. Wygrywał z wieloma utytułowanymi zawodnikami, między innymi w 2002 roku pokonał Randy’ego Couture’a w walce o pas mistrzowski wagi ciężkiej UFC. Rodriguez stoczył 59 pojedynków w MMA, z czego wygrał zdecydowaną większość, 24 razy poddając przed czasem swoich rywali.

Amerykanin zmierzy się 5 listopada z czołowym polskim „ciężkim”, Michałem „Masakrą” Kitą (10-6-0), zastępując w fightcardzie gali kontuzjowanego (otwarta rana podudzia) Eddiego „Dirty” Sancheza. Walka odbędzie w kategorii wagowej powyżej 93 kg. Sanchez w przesłanym do organizatorów gali oświadczeniu przekonuje, że bardzo chce pokazać się fanom sportów walki w Polsce i będzie gotowy do walki już na kolejną galę MMA ATTACK!

Kita komentuje zmianę swojego najbliższego przeciwnika krótko: – Zniszczę go!

W rozpisce gali doszło do jeszcze jednej zmiany – w pierwszej walce wieczoru nie zobaczymy kontuzjowanego debiutanta, Dominika Malinowskiego. Jego miejsce zajmie inny „młody wilk” – Piotr Niedzielko (1-1-1) z Białegostoku. W oktagonie Niedzielko spotka się z Maciejem „Centurionem” Sikońskim.

Emocji podczas gali MMA ATTACK, która już za 8 dni odbędzie się na warszawskim Torwarze z pewnością nie zabraknie! Bilety są jeszcze dostępne w sprzedaży. Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.mma-attack.com.

 

6 thoughts on “Michał Kita vs Ricco Rodriguez na MMA Attack.

  1. W walce z Taberą Rodriguez był cięższy o ponad 10 funtów. Po drugie przywoływanie pojedynków z przed kilku lat raczej nie ma sensu. Ostatnio jego dobrą passę przerwał Seth Petruzelli. Michał moim zdaniem nie jest na straconej pozycji i nie będę zaskoczony, jeśli trafi Ricco w stójce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *