Michael Chandler chce, aby UFC zorganizowało czteroosobowy turniej wagi lekkiej mający wyłonić nowego mistrza

Michael Chandler Instagram

Nowy zawodnik wagi lekkiej UFC Michael Chandler wzywa do zorganizowania czteroosobowego turnieju, który ukoronuje nowego mistrza wagi lekkiej UFC.

Michael Chandler znalazł się w znakomitej pozycji w dywizji lekkiej UFC, mimo że jeszcze nie walczył w organizacji. UFC wyznaczyło go jako rezerwowego zawodnika dla głównej walki wieczoru gali UFC 254 pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje, ale jego usługi nie były potrzebne do tego wydarzenia. Po ogłoszeniu przez Nurmagomedova zakończenia kariery w MMA, dywizja lekka jest teraz bez mistrza.

W tym momencie nie wiemy, co UFC planuje zrobić z wolnym tytułem wagi lekkiej. Planowana jest walka rewanżowa między Conorem McGregorem a Dustinem Poirierem na UFC 257 w styczniu, ale trwają dyskusje na temat tego, czy walka ma się odbyć w wadze 155 czy 170 funtów. Skoro Nurmagomedov nie będzie już walczył, być może ta walka odbędzie się w wadze lekkiej. Oczywiście, Tony Ferguson nadal czai się w okolicy jako pretendent, podobnie jak Gaethje pomimo porażki. Oczywiście, Chandler też jest w pobliżu.

W związku z tym, że dywizja lekka potrzebuje nowego mistrza, Chandler wzywa UFC do zorganizowania czteroosobowego turnieju wagi lekkiej z udziałem jego, McGregora, Poiriera i Fergusona, aby wyłonić nowego mistrza.

„Jestem podekscytowany, że jestem częścią dywizji lekkiej UFC i będę teraz na szczycie, kiedy nie ma mistrza. Zobaczymy więc, co będzie dalej.

Conor, Poirier, ja, Ferguson, wiesz, jest kilka nazwisk, które muszą walczyć o tytuł, więc zróbmy to.”

Michael Chandler powiedział, że w końcu to od matchmakerów UFC zależy decyzja i że skoro on jest nowy w UFC zdaje sobie sprawę, że nie ma tak dużej siły przebicia jak tacy weterani jak McGregor i Poirier. Jednak mimo to, chce wrzucić swoje nazwisko do rywalizacji o pas niezależnie od tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.