Michael Chandler celuje w rewanż a Charlesem Oliveirą lub walkę z Conorem McGregorem po zwycięstwie na UFC 274

Michael Chandler nie chce niczego innego niż wielkich walk.

Były mistrz Bellatora i pretendent do tytułu UFC w wadze lekkiej już wie, czego chce w następnej walce po potężnym nokaucie na sobotniej gali UFC 274. Chandler (23-7 MMA, 2-2 UFC) w brutalny sposób ubił Tony’ego Fergusona, nokautując go frontalnym kopnięciem w twarz w drugiej rundzie.

Zaraz po walce podekscytowany Chandler wyzwał Conora McGregora i zwycięzcę pojedynku Charles Oliveira vs. Justin Gaethje, którym okazał się Oliveira.

Chandler ma coraz większy szacunek dla Oliveiry i chce mieć drugą szansę w walce z nim po przegranej przez TKO w ich pojedynku o wakujący tytuł wagi lekkiej w zeszłym roku.

„Wstydźmy się wszyscy za to, że kiedykolwiek, kiedykolwiek wątpiliśmy w Charlesa Oliveirę” – powiedział Chandler na konferencji prasowej po UFC 274. „Gaethje go zranił, Oliveira zranił Gaethje, a kiedy znajdziesz się w parterze z Charlesem Oliveirą, to on cię podda – z wyjątkiem mnie, udało mi się z tego wyjść. Ale myślę sobie, czy nie ma czegoś satysfakcjonującego w patrzeniu, jak Charles Oliveira rozkwita i staje się tym, kim jest?

Przegrałem z nim, ale myślę, że mamy niedokończone sprawy. Przyszedłem do tego sportu, aby zostać mistrzem. Przyszedłem do tego sportu, aby nosić 12 funtów skóry i złota wokół mojej talii, i chciałbym, aby było na niej napisane UFC.”

Oliveira wszedł do UFC 274 jako mistrz i był nastawiony na swoją drugą obronę tytułu w sobotni wieczór. Jednak w piątek rano Oliveira przekroczył limit wagi o pół kilograma i został pozbawiony tytułu. Teraz jest on pretendentem numer jeden i będzie walczył o wakujący pas z przeciwnikiem, który nie został jeszcze ustalony.

Chociaż Chandler jest z pewnością jednym z głównych pretendentów, to Beneil Dariush i Islam Makhachev również mają długie serie zwycięstw i czekają na walkę o tytuł.

Jeśli rewanżowa walka z Oliveirą nie dojdzie do skutku, Chandler jest również zainteresowany starciem z największą gwiazdą UFC. McGregor wciąż dochodzi do siebie po kontuzji nogi odniesionej w lipcu 2021 roku, ale oczekuje się, że powróci latem lub przed końcem roku.

„Ta walka z Conorem, poważnie o tym myślę” – powiedział Chandler. „Ciężko będzie znaleźć kogoś, kto nie uważa, że jestem jednym z najbardziej ekscytujących facetów na tej planecie. Myślę, że udowodniłem to już wiele razy. Conor potrzebuje dużej walki, która przyciągnie tłumy widzów, a walka w 170 funtach będzie o wiele lepsza niż w 155”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *