Michael Chandler brutalnie znokautował Tony’ego Fergusona na UFC 274

Michael Chandler w sobotnią noc zaliczył prawdopodobnie najlepszy nokaut w swojej karierze, kończąc Tony’ego Fergusona.

Pretendent do tytułu mistrza wagi lekkiej UFC i były mistrz Bellatora brutalnie znokautował Tony’ego Fergusona na gali UFC 274. Do oficjalnego zatrzymania walki doszło 17 sekund po rozpoczęciu drugiej rundy. Walka w wadze lekkiej była częścią karty głównej gali UFC 274, która odbyła się w Footprint Center w Phoenix w Arizonie.

Chandler (23-7 MMA, 2-2 UFC) musiał zmierzyć się z przeciwnościami losu, zanim skończył Fergusona (25-7 MMA, 15-5 UFC).

W pierwszej rundzie obaj zawodnicy zaczęli od wymiany mocnych ciosów. Fergusonowi udało się trafić Chandlera w minutę po rozpoczęciu rundy. Ferguson naciskał na Chandlera i kilka razy trafił, zanim został obalony w połowie rundy. Jak zwykle Ferguson był zajęty próbami poddań i uderzeniami z dołu. Jednym z nich rozciął Chandlera. Chandler również się odpłacił, wyprowadził kilka ciosów w parterze i kontrolował pozycję do gongu.

Na początek drugiej rundy Chandler wyszedł z impetem, rzucając się na Fergusona z kopnięciem frontalnym. Ferguson natychmiast padł na deski i walka została przerwana.

Michael Chandler pokonał Tony’ego Fergusona przez nokaut (frontalne kopnięcie) – runda 2, 0:17

Tym samym Chandler przerwał passę dwóch przegranych walk. Były mistrz Bellatora przegrywał w walkach z Charlesem Oliveirą i Justinem Gaethje. Chandler zadebiutował w UFC w 2021 roku po dekadzie startów w Bellatorze. Zastopował Dana Hookera w pierwszej rundzie walki. Zwycięstwo nad Hookerem było jedynym zwycięstwem Chandlera w oktagonie przed dzisiejszą walką.

Po zwycięstwie Chandler wygłosił niesamowite przemówienie, w którym wyzywał zwycięzcę głównego wydarzenia pomiędzy Oliveirą i Gaethje, ale oprócz tego rzucił wyzwanie byłemu podwójnemu mistrzowi Conorowi McGregorowi.

Tymczasem Ferguson znalazł się w najgorszym momencie swojej kariery. „El Cucuy” ma za sobą cztery przegrane walki, w których przegrywał z Gaethje, Oliveirą, Beneilem Dariushem, a teraz z Chandlerem. Ostatnie zwycięstwo 38-latek odniósł z Donaldem Cerrone jeszcze na UFC 238 w 2019 roku.