Michael Bisping przewiduje najbliższą przyszłość Luke’a Rockholda

givemesport.com

Były mistrz wagi średniej UFC Michael Bisping wypowiedział się na temat ostatniej walki innego byłego mistrza tej dywizji Luke’a Rockholda i twierdzi, że Rockhold może zniknąć na dłuższy czas.

Luke Rockhold przegrał pojedynek w miniony weekend na gali UFC 221 zostając brutalnie znokautowanym przez Yoela Romero. Ta porażka pokrzyżowała plany Rockholda na zdobycie tymczasowego tytułu mistrza i szansę na walkę o niekwestionowany tytuł z mistrzem Robertem Whittakerem.

Zamiast tego, Rockhold doznał swojej drugiej porażki w ostatnich trzech walkach, po tym jak stracił tytuł mistrza wagi średniej w walce z Michaelem Bispingiem w 2016 roku.

Po tej walce z Bispingiem, Rockhold był nieaktywny przez ponad rok, a od zdobycia tytułu mistrza stoczył tylko trzy walki, których bilans, to 2-1. Jedno zwycięstwo zgarnął w walce z Davidem Branchem. Kontuzje odegrały znaczącą rolę w nieobecności Rockholda w Oktagonie, ale nie wiadomo też, jak zareaguje na tę ostatnią porażkę, która niewątpliwie oddaliła go od odzyskania mistrzowskiego pasa.

Były rywal Rockholda, Michael Bisping uważa, że Luke znów może zrobić sobie dłuższą przerwę od rywalizacji.

„Musisz pamiętać, że kiedy pokonałem Rockholda, on jakby zniknął na jakiś czas i wyglądał na bardzo, bardzo przygnębionego. Oczywiście, Luke jest niesamowitym zawodnikiem i wydaje się, że powinien być mistrzem. Stracił jednak tę szansę dziś wieczorem.

Myślę, że odejdzie w cień na pewien czas. Nie mam na myśli zakończenia kariery, ale zniknięcie z przestrzeni publicznej i wzroku ludzi. Weźmie sześć miesięcy wolnego na odpoczynek i zresetowanie.”

Luke Rockhold oznajmił kolejny raz przed walką z Romero, że ma w planach przenieść się do dywizji półciężkiej, a ta ostatnia może zdecydowanie przyspieszyć te plany. Z drugiej strony, Luke przegrał ostatnią walkę, ale nadal będzie zajmował miejsce w pierwszej piątce dywizji średniej, z całkiem solidną listą potencjalnych przeciwników do walki, która mogłaby doprowadzić go z powrotem do tytułu.

6 thoughts on “Michael Bisping przewiduje najbliższą przyszłość Luke’a Rockholda

  1. Zgadzam się, lukowi nie brakuje nic, poza twarda szczęka, z Bizpingiem myślałem że to Lucky puch ale Yoel to potwierdził, Rockhold nie radzi sobie z mocnymi ciosami, choć ma zadatku na chempiona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.