Megan Anderson chce walki o tytuł wagi piórkowej z mistrzynią Cris Cyborg

Megan Anderson Instagram

Megan Anderson zareagowała po zwycięstwie mistrzyni wagi piórkowej Cris Cyborg na gali UFC 222 i chce być jej kolejną rywalką. Ten plan wydaje się jednak trudny do zrealizowania.

Cris Cyborg (20-1 MMA, 5-0 UFC) pokonała Yanę Kunitskayę (10-4 MMA, 0-1 UFC) w pierwszej rundzie przez TKO broniąc tytułu po raz drugi. Jak często się zdarza w takich przypadkach, po zwycięstwie mistrza lub mistrzyni pojawiają się nowe wyzwania. Tym razem jednak Megan Anderson będzie musiała chyba poczekać w kolejce, ponieważ Cris Cyborg oraz UFC mają plan zestawienia pojedynku mistrzowskiego między Cris Justino a mistrzynią wagi koguciej Amandą Nunes (15-4 MMA, 8-1 UFC), nawet pomimo tego, że Nunes ma już zestawioną walkę z Raquel Pennington na gali UFC 224.

Megan Anderson (9-2 MMA, 0-0 UFC), była mistrzyni wagi 145 funtów organizacji Invicta FC, od dłuższego czasu naciska na tę walkę. Była już nawet zestawiana z Cris Cyborg na gali UFC 214, ale musiała się z niej wycofać z powodu problemów osobistych. Wkrótce Australijka będzie mogła wrócić do rywalizacji i pierwszym krokiem było wyzwanie Cris Cyborg po wygranej na UFC 222.

„Gratulacje za zwycięstwo Cris. UFC, czy możemy to teraz zrobić? Piórkowa vs piórkowa?”

Anderson nie walczyła od gali Invicta FC 21 w styczniu 2017 roku. Wygrała wówczas w drugiej rundzie przez TKO z Charmaine Tweet i było to jej czwarte zwycięstwo z rzędu. 28-latka wielokrotnie powtarzała, że ​​uważa, że ​​ma wszystko, czego potrzeba, aby pokonać Cyborga, i powiedziała, że ​​nadszedł czas, aby Justino zmierzyła się z kimś, kto naturalnie walczy w kategorii piórkowej.

„Joe Rogan, Daniel Cormier, Jon Anik, chcecie zawodniczki w wadze piórkowej, która jest większa od Cris i ma moc…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *