Max Holloway zmierzy się z Alexandrem Volkanovskim w rewanżu o mistrzowski pas wagi piórkowej

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Prezydent UFC Dana White zapowiedział, że Max Holloway stanie do pojedynku z mistrzem wagi piórkowej Alexandrem Volkanovskim i tym samym będzie miał szansę na zrewanżowanie się i odzyskanie mistrzowskiego pasa.

Max Holloway stracił tytuł mistrza wagi piórkowej po przegranej przez jednogłośną decyzję z Alexandrem Volkanovskim na gali UFC 245 w grudniu ubiegłego roku. Hawajczyk poniósł wówczas pierwszą od ponad sześciu lat porażkę w wadze piórkowej.

Dana White potwierdził na konferencji prasowej po UFC 249, że „Błogosławiony” jest następny w kolejce do walki o tytuł.

Alexander Volkanovski (21-1) ma znakomitą serię ośmiu zwycięstw w UFC bez ani jednej porażki w Oktagonie, ale jego seria zwycięstw jest znacznie dłuższa. Volkanovski włączył się do gry o tytuł po pokonaniu przez TKO w drugiej rundzie Chada Mendesa w 2018 roku, a następnym roku zgarnął wygrane w pojedynkach z Jose Aldo i Maxem Hollowayem przez jednogłośne decyzje.

Max Holloway (21-5) od 2013 roku wygrał 14 walk z rzędu w wadze piórkowej, w tym z Aldo (dwukrotnie), Brianem Ortegą i Anthonym Pettisem. „Błogosławiony” spróbował zdobyć  tymczasowy tytuł mistrza wagi lekkiej w walce z Dustinem Poirierem w kwietniu 2019 roku, ale przegrał walkę przez jednogłośną decyzję. Po powrocie do swojej dywizji, Holloway obronił tytuł przed Frankie Edgarem pokonując go przez jednogłośną decyzję, na pięć miesięcy przed porażką w starciu przeciwko Volkanovskiemu.

UFC nie wyznaczyło jeszcze daty rewanżu. Nie wiadomo również, czy Volkanovski będzie mógł w najbliższej przyszłości wjechać do Stanów Zjednoczonych i bronić swojego tytułu ze względu na ograniczenia w podróżowaniu spowodowane pandemią koronawirusa. Nie wiadomo też, czy walka ta mogłaby się odbyć na UFC Fight Island.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *