Max Holloway o potencjalnym przejściu do wagi lekkiej: „Jeśli UFC wprowadzi nowe zasady, nie uniknę tego”

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrz wagi piórkowej UFC Max Holloway być może niedługo będzie zmuszony do zmiany kategorii wagowej na lekką, ale on sam nie jest tym zaskoczony i nie obawia się tej zmiany.

„Blessed” ma wkrótce, a dokładnie 3 marca bronić tytułu wagi piórkowej przeciwko Frankie Edgarowi na galiUFC 222. W programie The MMA Hour, Holloway dał jasno do zrozumienia, że ​​nie będzie na zawsze zawodnikiem w kategorii 145 funtów. Wkrótce może przejść wyżej, a w swoich słowach poszedł nawet o krok dalej mówiąc, że chciałby stoczyć walkę z Khabibem Nurmagomedovem, który 7 kwietnia na gali UFC 223 zawalczy z tymczasowym mistrzem wagi lekkiej Tonym Fergusonem.

„Jeśli zmienią kilka rzeczy, prawdopodobnie nie będę w stanie zrobić wagi 145 funtów. Jeśli tak się stanie, to się zdarza. Jeśli UFC będzie nadal wprowadzać nowe reguły, zdecydowanie będę musiał przyspieszyć ten proces. Nie można temu zaprzeczyć.

Wszyscy mówią o byciu mistrzem i inne takie. Jestem mistrzem w moim sposobie myślenia. Powiedziałem ci już wcześniej, że mam mnóstwo czasu. Człowieku, możesz mnie zobaczyć z dwoma złotymi pasami. Kto wie? Próbuję być legendą.”

Holloway przyznał, że już ma problem z nowym protokołem UFC, który zmusza zawodników do ważenia się w dniu przybycia na tydzień medialny poprzedzający walki. Jeśli dodane zostaną kolejne zasady, Holloway uważa, że ​​bardzo trudno będzie mu konkurować w wadze piórkowej.

„To tylko UFC z całym tym USADA, polityka cięcia wagi, musisz mieć odpowiednią wagę, gdy się meldujesz i bla bla bla – wszystkie te medyczne rzeczy, o to mi chodzi. Jeśli zaczną dodawać więcej tych medycznych rzeczy, prawdopodobnie przejdę wyżej.

Za każdym razem, gdy sprawdzam swoją wagę, oni nie dowierzają, ale mówię: „Nigdy nie zawiodłem na ważeniu.” Nie wiem, dlaczego tak utrudniają, ale jeśli są zasady, to potem medycznie prawdopodobnie nie będę w stanie tego zrobić ze względu na ich zasady dotyczące cięć wagi.”

„Błogosławiony” twierdził, że jest nieuniknione, że w przyszłości przejdzie do kategorii lekkiej.

„Waga 155 funtów może nadejść wcześniej niż później, więc zobaczymy, co się stanie. Jestem dużym chłopcem jak na wagę piórkową, więc przejście do dywizji 155 funtów nastąpi prędzej czy później, nie wiemy jeszcze kiedy, czekamy. Kiedyś jednak ten czas nadejdzie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.