Mauricio Rua vs Paul Craig w rewanżu na UFC 255

Alexandre Schneider/Zuffa LLC via Getty Images

Dwaj zawodnicy wagi półciężkiej UFC Mauricio Rua i Paul Craig zmierzą się w rewanżu na gali UFC 255 po pojedynku z 2019 roku zakończonym niejednogłośnym remisem.

Ariel Helwani z ESPN poinformował, że były mistrz wagi półciężkiej UFC Mauricio „Shogun” Rua (27-11-1 MMA, 11-9-1 UFC) ma zmierzyć się 21 listopada w rewanżu ze szkockim specjalistą od poddań Paulem Craig’em (13-4-1 MMA, 5-4-1 UFC) na gali UFC 255. Ich pierwsza walka na gali UFC Fight Night 164 w Brazylii w listopadzie 2019 roku zakończyła się niejednogłośnym remisem.

Mauricio Rua wygrał ostatnią walkę z Antonio Rogerio Nogueirą pokonując go przez niejednogłośną decyzję na gali UFC Fight Island 3 w ubiegłym miesiącu, zwyciężając w trylogii 3-0. Jedyna porażka 38-latka od 2015 roku to brutalny i szybki nokaut w walce z Anthonym Smithem.

Paul Craig ma za sobą zwycięstwo przez poddanie w pierwszej rundzie w walce z Gadzhimuradem Antigulovem, remis z Ruą zwycięstwo przez poddanie w pierwszej rundzie w walce z Viniciusem Moreirą. Za wszystkie pięć wygranych walk w Oktagonie, Craig zgarnął bonusy za najlepsze występy, w tym za wygrane w walkach przeciwko Magomedowi Ankalaevowi i Kennedy’emu Nzechukwu.

Gala UFC 255 nie ma jeszcze ustalonej miejscówki, ale walką wieczoru będzie pojedynek w wadze muszej między mistrzem Deivesonem Figueiredo a Cody’m Garbrandtem. W co-main evencie zobaczymy walkę kobiet w obronie tytułu wagi muszej między mistrzynią Valentiną Shevchenko a Jennifer Maią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.