Anderson Silva vs Uriah Hall na gali UFC Halloween. Ostatnia walka w karierze „Pająka”?

Fot. UFC

Legenda MMA i były mistrz wagi średniej UFC Anderson Silva stoczy kolejny pojedynek na gali UFC Halloween, a jego rywalem będzie Uriah Hall. Całkiem możliwe, że będzie to ostatnia walka w karierze Brazylijczyka.

Anderson Silva został zestawiony do walki przeciwko Uriah Hall’owi. Prezydent UFC Dana White zdradził informację o tej walce w rozmowie z Brettem Okamoto z ESPN, a pojedynek ten ma być walką wieczoru gali UFC Halloween, która odbędzie się 31 października.

Anderson Silva (34-10 MMA, 17-6 UFC) jest jednym z najlepszych zawodników w historii, ale ma już 45 lat na karku i w ciągu prawie ośmiu lat odniósł tylko jedno zwycięstwo. Silva prosił wcześniej o walkę w wadze półśredniej z byłymi mistrzami wagi lekkiej Conorem McGregorem i Anthonym Pettisem, ale zamiast tego dostanie za przeciwnika czołowego zawodnika w dywizji średniej.

Uriah Hall (15-7 MMA, 8-9 UFC) wygrał trzy z ostatnich czterech walk i z niecierpliwością będzie chciał w końcu wrócić do Oktagonu po tym, jak jego dwie walki w 2020 roku zostały odwołane. Obaj jego przeciwnicy wycofali się, Jacare Souza w kwietniu otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19, a Yoel Romero wycofał się z walki w sierpniu.

Szef UFC Dana White powiedział, że mimo iż uważa, że walka ta będzie ostatnią walką Silvy w jego karierze, chce pozostawić ostateczną decyzję „Pająkowi”. Z kolei team Silvy poinformował, że nie wiadomo jeszcze, czy będzie to jego ostatni walka.

„Pracujemy nad walką dla niego. Będzie ponownie walczył. Spotkałem się z jego menadżerami tamtego dnia. To będzie jego ostatnia walka. Chyba przejdzie na emeryturę. To nie nasza sprawa. To zależy od niego. To jego decyzja. Pozwólmy mu to zrobić tak, jak chce to zrobić.”

Co do przeciwnika, White początkowo nie ujawnił nazwiska. Jednakże, kiedy odpowiadał na kilka kolejnych pytań, White rzucił nazwiskiem, które zostało potwierdzone.

„Mówimy o zestawieniu go w bardzo konkurencyjnej walce, która powinna być bardzo fajna. …Uriah Hall”.

Gala UFC Halloween odbędzie się 31 października, a pojedynek między Andersonm Silva a Uriah Hall’em ma być walką wieczoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *