Matt Mitrione trenuje z Katsiaryną Kavalevą przed walką z Fedorem Emelianenko

Matt Mitrione Twitter
Matt Mitrione Twitter

Podczas ostatniej gali Bellator 165 została ogłoszona walka między Mattem Mitrione i Fedorem Emelianenko, która odbędzie się 18 lutego na gali Bellator 172.

Matt Mitrione już rozpoczął treningi przygotowawcze do tego pojedynku trenując i sparując z Katsiaryną Kavalevą o której w ostatnim czasie zaczyna robić się głośno w związku z jej nadchodzącym debiutem w MMA. Pochodząca z Białorusi mistrzyni w Kickboxingu Kavaleva jest jedyną zawodniczką w Blackzilians, a to co ją wyróżnia to jej wzrost 194 cm. Nie tak dawno temu mogliśmy ją oglądać z sparingu z pretendentem do tytułu wagi półciężkiej Anthonym Johnsonem.

Kavaleva swoim wzrostem przewyższa zarówno Matta Mitrione jak i Fedora Emelianenko, a na poniższym video widać idealnie jej przewagę w poruszaniu się i zadawaniu ciosów. Dla Mitrione praca z kimś tak doświadczonym w Kickboxingu może być na wagę zwycięstwa w walce z Emelianenko.

Dla Fedora Emelianenko będzie to debiut w organizacji Bellator i odbędzie się on w tym samym miejscu w którym przegrał swoją drugą walkę w karierze przez poddanie z Fabricio Werdumem na gali Strikeforce, czyli w SAP Center w kalifornijskim San Jose. Emelianenko od ostatniej porażki stoczył pięć wygranych walk jednak w międzyczasie ogłosił zakończenie kariery w 2012 roku oraz powrót do walk w 2015 roku. W grudniu zeszłego roku stoczył walkę na gali RIZIN FF pokonując Jaideepa Singha, a w czerwcu tego roku zmierzył się z Fabio Maldonado na gali rosyjskiej organizacji EFN wygrywając przez większościową decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *