Mateusz Kubiszyn rywalem Łukasza Radosza na FEN 22 w Poznaniu

Mateusz Kubiszyn (3-2) będzie rywalem Łukasza Radosza (5-1) podczas gali FEN 22 w Poznaniu. Pojedynek w formule K-1 odbędzie się w limicie kategorii wagowej do 85 kilogramów.

Kubiszyn to 27-latek pochodzący z Lubaszowa. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął od karate tradycyjnego. Od 2011 roku związany jest z kickboxingiem. W 2016 roku na międzynarodowym turnieju WAKO „Slovak Open 2016” na Słowacji zajął pierwsze miejsce. Rok wcześniej został mistrzem świata podczas zawodów WAKO full contact w Dublinie. W tym samym roku w Oslo Kubiszyn zdobył Puchar Europy „Scandinavian Open”. Ponadto zawodnik z Lubaszowa jest wielokrotnym mistrzem Polski w formule full contact.

Mateusz Kubiszyn jest na co dzień zawodnikiem zrzeszonym w DSF Kickboxing Challenge i jego występ na gali FEN 22 będzie początkiem współpracy pomiędzy federacjami w zakresie wymiany zawodników walczących w formule K-1.

Radosz mimo 25 lat może pochwalić się już wieloma sukcesami na swoim koncie. W maju 2018 roku został mistrzem świata boksie tajskim IFMA – International Federation of muay thai Amateur w klasie A. Podczas zawodów, które odbyły się w Meksyku, na jego drodze stanęli rywale z Niemiec, Turcji i Rosji, ale wszystkie te pojedynki Polak wygrał. Sukces w Ameryce Południowej jest dopiero drugim w tych zawodach odniesionym przez naszego reprezentanta . Ten sam tytuł w 2012 roku zdobyła Joanna Jędrzejczyk. Radosz to ponadto mistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski oraz srebrny medalista igrzysk sportów nieolimpijskich – The World Games.

– To będzie perełka na karcie walk gali FEN 22 w Poznaniu. Zawodnicy są w podobnym wieku, mają podobne doświadczenie jeżeli chodzi o stoczone pojedynki, do tego święcili już sporo sukcesów w swoich karierach i zaznaczyli obecność na światowych ringach. Dwóch debiutantów, którzy marzą o tym, by w przyszłości zmierzyć się z Radosławem Paczuskim w pojedynku mistrzowskim – powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.