Mateusz Gamrot pokonał Diego Ferreirę przed czasem na UFC Fight Night 199 i rzucił wyzwanie byłemu pretendentowi do tytułu

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Mateusz Gamrot dopisał trzecie zwycięstwo z rzędu w UFC pokonując przed czasem Diego Ferreirę na gali UFC Fight Night 199.

Walka była częścią karty głównej gali UFC Fight Night 199 w UFC Apex w Las Vegas.

Przez pierwsze 90 sekund Gamrot i Ferreira wymieniali się ciosami i kopnięciami. Żaden z nich nie stworzył większego zagrożenia, ale Gamrot poszedł po pierwsze obalenie, jednak Ferreira wrócił do stójki. Gamrot zasypał Ferreirę ciosami, na co ten odpowiedział kombinacją ciosów, która została w większości zablokowana. Gamrot próbował kolejnego obalenia i tym razem udało mu się to w pełni z zajeciem pozycji z góry. Ferreira odrzucił go jednak od siebie i zawodnicy wrócili do wymiany ciosów w stójce.

Gamrot uderzał z dużą siłą na tyle skutecznie, że odrzucał Ferreirę do tyłu, by móc rzucić się do obalenia za obydwie nogi. Ferreira wrócił do stójki i znów doszło do wymiany ciosów. Ferreira trafił ładnym sierpowym, który dał się we znaki Gamrotowi.

Od początku drugiej rundy Gamrot polował na obalenie, ale Ferreira był czujny i zdołał uniknąć kilku prób. Gamrot był nieustępliwy i ciągle dążył do sprowadzenia walki do parteru, ale Ferreira po raz kolejny podnosił pozycję, by stworzyć sobie możliwość zadawania ciosów. Brazylijczyk wyprowadził ładny prawy prosty, ale „Gamer” nie dał się zaskoczyć i nie przestawał naciskać. Ferreira kontrolował wymianę ciosów i trafił kolejnym ładnym prostym, lecz Polak odpowiedział chwytem za kostkę, który wytrącił Ferreirę z równowagi i pozwolił Gamrotowi przejąć plecy rywala.

Gamrot zepchnął Ferreirę do defensywy pod siatką, a następnie wyprowadził uderzenie kolanem w korpus po którym Ferreira werbalnie poddał się w momencie, gdy Gamrot zakładał mu duszenie zza pleców.

Mateusz Gamrot pokonał Diego Ferreirę przez TKO (uderzenia) – runda 2, 3:26

Dla Gamrota jest to trzecie zwycięstwo w czwartej walce w UFC i trzecie zakończone przed czasem. Po nieudanym debiucie w Oktagonie zakończonym porażką przez niejednogłośną decyzję z Guramem Kutateladze, Gamrot skończył przez TKO Scotta Holtzmana, przez poddanie Jeremy’ego Stephensa i teraz dopisał do rekordu zwycięstwo przez TKO nad Diego Ferreirą.

Po walce Mateusz Gamrot wykorzystał swój moment przy mikrofonie, aby zaprosić na pojedynek w wadze lekkiej w 2022 roku czołowego zawodnika dywizji.

„Jestem kompletnym zawodnikiem. Ciężko trenuję stójkę, parter i zapasy. Sprawię problem każdemu w tej dywizji. Jestem zdrowy, czekam na kolejną walkę.”

W rozmowie z Michaelem Bispingiem, Mateusz wypowiedział się również na temat Conora McGregora.

„Każdy chce walczyć z McGregorem. Ale kim jest Conor? On był dobry pięć lat temu. Teraz jest biznesmenem, a nie prawdziwym wojownikiem.”

Gamrot wymienił również nazwisko kolejnego przeciwnika, z którym chciałby się zmierzyć, a jest nim niedawny pretendent do tytułu mistrza – Michael Chandler.

„Powiedziałeś, że chcesz walczyć z McGregorem. Masz rekord w UFC 1-2. Stań ze mną do walki. Podobno jesteś zapaśnikiem. Życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia. Walczmy w przyszłym roku.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.