Mateusz Duczmal pokonał Raymonda Bonte zdobywając tytuł mistrza na gali Global Fights Holland

Mateusz Duczmal

W miniony weekend 12 maja w Hadze odbyła się gala kickboxingu Global Fights Holland na której wystąpił reprezentant Bad Company Leeds Mateusz Duczmal.

Walczący w kategorii -95 kg Mateusz Duczmal (21-9-2) zmierzył się na gali z gwiazdą holenderskiego kickboxingu Raymondem Bonte (103-12-0), który walczył m.in. dla takich organizacji jak It’s Showtime i GLORY. Duczmal pokonał Bonte przez jednogłośną decyzję zdobywając tytuł zawodowego mistrza świata.

Poniżej relacja Mateusza Duczmala z tego pojedynku.

„Na gali Global Fights Holland , która odbyła się w Hadze zdobyłem Zawodowe Mistrzostwo Świata w formule K-1 sankcjonowane przez federację WKA . Na dystansie 5 rund po 3 minuty pokonałem holenderskiego zawodnika Raymonda Bonte ( 103 W 12 L 0D) jednogłośnie na punkty. Walka była ciężka i zacięta , przeciwnik starał się narzucić swój styl walki od początku mocno ruszając z kombinacjami bokserskimi dokładając low kick, typowo holenderska stara szkoła kickboxingu. Starałem się odpowiadać kolanami i kopnięciami middle kick, z rundy na rundę dokładając coraz celniejsze kombinacje bokserskie, w tym mocne ciosy na korpus, które zabierały Holendrowi tlen . W czwartej rundzie mocno trafiłem prawym prostym i podłączyłem przeciwnika, starając się doprowadzić do KO.

Natarłem wszystkimi siłami jednak Bonte przytomnie się bronił i przetrwał nawałnice ciosów. W ostatniej rundzie podkreśliłem swoją dominację celnie trafiając wieloma bokserskimi kombinacjami. Po pełnym dystansie sędziowie nie mieli innego wyboru niż ogłosić moje zwycięstwo. Jakże cenne zwycięstwo nie tylko ze względu na to, iż pokonałem miejscową gwiazdę i zabrałem pas mistrza świata ze sobą, ale także ze względu na to iż Raymond Bonte to weteran holenderskiego K-1 , który toczył walki dla GLORY, It’s Showtime i na wielu innych eventach w stolicy Kickboxingu.”

Walka Duczmal vs Bonte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *