Marvin Vettori zdominował zapaśniczo Kevina Hollanda na gali UFC on ABC 2

Chris Unger/Zuffa LLC

Marvin Vettori wciąż powiększa swoją passę zwycięstw. Tym razem dołożył do rekordu wygraną walkę z Kevinem Hollandem w starciu wieczoru gali UFC on ABC 2.

Pretendent do tytułu mistrza wagi średniej UFC w sobotę odniósł kolejne zwycięstwo i ma już na swoim koncie pięć wygranych walk z rzędu. Na gali UFC on ABC 2 Vettori jednogłośną decyzją wypunktował Kevina Hollanda.

Vettori całkowicie wykorzystał marną defensywę zapaśniczą Hollanda i zdominował całą walkę w płaszczyźnie grapplerskiej.

Od pierwszej rundy Vettori (17-3-1 MMA, 7-2-1 UFC) obalał i kontrolował Hollanda (21-7 MMA, 8-4 UFC). Włoski zawodnik przez całą walkę trafiał ciosami w parterze, a nawet próbował poddań, ale Holland bronił się i próbował przetrwać i utrzymać walkę. Jednak mimo solidnej pracy Hollanda w stójce, Amerykanin bardzo szybko był sprowadzany do parteru. Trudno było mu bronić obaleń i podnosić pozycję pod naporem silniejszego rywala.

Holland wyprowadził kilka dobrych uderzeń, gdy walczyli w stójce na początku każdej rundy, ale nie było to nic znaczącego ani bliskiego zakończenia walki.

Marvin Vettori pokonał Kevina Hollanda przez jednogłośną decyzję (50-44, 50-44, 50-44)

Vettori ma na swoim koncie zwycięstwa nad Cezarem Ferreirą, Andrew Sanchezem, Karlem Robersonem, Jackiem Hermanssonem i Hollandem. Jego ostatnia porażka przyszła wraz z walką z obecnym mistrzem wagi średniej UFC Israelem Adesanya w 2018 roku.

Holland, który wziął walkę w zastępstwie z krótkim wyprzedzeniem po tym, jak Darren Till się wycofał, ma na koncie dwie przegrane walki, ponieważ trzy tygodnie temu na UFC on ESPN 21 przegrał przez decyzję z Derrickiem Brunsonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.