Mackenzie Dern poddała Ninę Nunes na UFC on ABC 2

Chris Unger/Zuffa LLC

Mackenzie Dern wciąż udowadnia, że może być zagrożeniem dla topowych zawodniczek w dywizji słomkowej UFC. Na gali UFC on ABC 2 Dern szybko uporała się z Niną Nunes.

Pretendentka do tytułu wagi słomkowej UFC odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu, poddając Ninę Nunes przez dźwignię na łokieć w pierwszej rundzie ich starcia na UFC on ABC 2. Dern (11-1 MMA, 6-1 UFC) całkowicie zdominowała Nunes (10-7 MMA, 4-4 UFC).

28-letnia mistrzyni jiu-jitsu z łatwością sprowadziła Nunes do parteru już na początku pierwszej rundy, stosując obalenie za jedną nogę. Od tego momentu zaczęła pracować nad  poddaniem. Najpierw Dern przeszła przez gardę, kontrolę boczną, a następnie przeszła do dosiadu. Stamtąd Dern rozpoczęła pracę nad dźwignią na łokieć. Nunes robiła wszystko co mogła, by się bronić i udawało jej się to przez dłuższą chwilę, ale Dern w końcu wyprostowała jej rękę i Nunes poddała się na 12 sekund przed końcem pierwszej rundy.

Mackenzie Dern pokonała Ninę Nunes przez poddanie (dźwignia na łokieć – runda 1, 4:48

Dern nie przegrała od porażki z Amandą Ribas w 2019 roku. Wcześniej Dern była niepokonana z bilansem 7-0 w swojej zawodowej karierze. Powiedziała po walce, że ma na oku walkę z przeciwniczką z pierwszej piątki dywizji.

Z kolei Nunes ma obecnie dwie przegrane walki. To była jej walka powrotna po wycofaniu się z rywalizacji w 2019 roku gry z powodu ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *