Marlon Vera domaga się walki z Petrem Yanem o miano pretendenta numer jeden

Zbliżając się do walki o tytuł mistrzowski, Marlon Vera zamierza stoczyć pojedynek z byłym mistrzem wagi koguciej Petrem Yanem.

Vera (21-7-1 MMA, 11-6 UFC) wygrał trzy razy z rzędu, ostatnio odprawiając Roba Fonta w swoim pierwszym pojedynku wieczoru w UFC w kwietniu. Po zwycięstwie Vera chciał się zmierzyć z Jose Aldo, który pokonał go jednogłośną decyzją w grudniu 2020 roku.

Teraz jednak „Chito” skierował swoją uwagę na byłego mistrza wagi koguciej Petra Yana (16-3 MMA, 8-2 UFC), który jest po drugiej z rzędu porażce z mistrzem Aljamainem Sterlingiem na UFC 273 w marcu.

„Jesteśmy dosłownie o jedną wygraną od walki o ten pas, więc mam nadzieję, że uda nam się to zrobić z Yanem” – powiedział Vera w rozmowie z The Schmo. „Myślę, że to jest droga do pasa, (walka o miano) pretendenta numer jeden. Skopiemy mu tyłek i ruszymy dalej.

Pokonam Yana i dostanę walkę o tytuł”.

Vera również wcześniej wyzywał na pojedynek innego byłego mistrza Dominicka Cruza, ale po tym jak Yan sam wyraził zainteresowanie walką z „Chito”, Vera z chęcią podjąłby się tego wyzywania.

„Dominick to dla mnie stara historia”, powiedział Vera. „On nie chciał tego zrobić. Nie chce tego dymu. Zrobimy krok naprzód. Yan tego chce. Dostanie to.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *