Mark Hunt chce stoczyć walkę z Francisem Ngannou na Hawajach lub z Alexandrem Volkovem

Hannah Peters/Getty Images

Kolejnym zawodnikiem oprócz Derricka Lewisa, który chce zmierzyć się z Francisem Ngannou jest Mark Hunt, który planuje wrócić do Oktagonu w lecie.

Kameruńczyk nie jest jednak jedynym zawodnikiem znajdującym się w kręgu zainteresowania Hunta, który wymienił także nazwisko Alexandra Volkova, zwycięzcy walki wieczoru UFC Fight Night 127 podczas której znokautował w czwartej rundzie Fabricio Werduma. Według Hunta, UFC ma w planach zorganizowanie swojej pierwszej gali na Hawajach w sierpniu i „Super Samoan” chciałby wystąpić na tej karcie walk.

„Chcemy sprawdzić, czy uda mi się wynegocjować walkę z Ngannou w sierpniu na Hawajach – to byłoby wspaniale. Ngannou byłby dla mnie dobrym zestawieniem, a jeśli nie on, to Alexander Volkov, który pokonał Fabricio Werduma – jeśli nadal będzie dostępny.”

Mark Hunt ma jeszcze dwie walki w swoim kontrakcie z UFC i wygląda na to, że będą to jego ostatnie walki dla tej organizacji, bowiem zapowiadał już wcześniej, że będzie chciał psróbować swoich sił gdzie indziej i nie wyklucza nawet rywalizacji w boksie.

„Próbuję tylko dostać kogoś, kto jest wyżej ode mnie. Zostały mi już dwie walki, więc sprawdzam, czy uda mi się wynegocjować walkę z Ngannou. Nie wiem, czy potwierdzili galę na Hawajach, ale byłby to świetny pojedynek … zobaczymy, kto pierwszy zejdzie po obalenie.

Już wcześniej prosiłem o gościa z pierwszej piątki rankingu, ale nic mi nie dali, więc martwię się, co zrobią.”

Hunt na trzy ostatnie walki przegrał dwie z Alistairem Overeemem i Curtisem Blaydesem w ostatniej walce, a wygrał przedostatni pojedynek z Derrickiem Lewisem.  Na nieszczęście dla Hunta, Derrick Lewis również poluje na walkę z Francisem Ngannou. Po przegranej Ngannou ze Stipe Miocicem, Lewis otwarcie krytykował występ Ngannou, szczególnie jego kondycję. Ostatnio Ngannno zareagował na zaczepki Lewisa na Twitterze oznajmiając, że jest gotowy na walkę tu i teraz.

Tymczasem Lewis odpowiedział mu:

„Rychło w czas. Niech ktoś ci przetłumaczy, że czekam na tę walkę od ubiegłego roku.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *