Mark Coleman: „rozmiar ma znaczenie”


(fot. telegraph.co.uk)

Cain Velasquez zatrzymał Brocke Lesnara w pierwszej rundzie. Co o nim sądzisz ?

Byłem niesamowicie zdziwiony opanowaniem Velasqueza, jego poziomem umiejętności i kardio. Słyszałem o tych wszystkich świetnych atrybutach, które ma, ale musiałem to sam zobaczyć, żeby uwierzyć i tak, teraz w to wierzę. W mojej opinii, jest on w tej chwili najlepszy na świecie. Byłem zdumiony, pod wrażeniem i żadne słowa nie mogą tego opisać. Ten gość jest niesamowity.

Ludzie mówią, że szczęka Brocka jest wątpliwa ?

(…)Każdy mówi, że z jakiś powodów on nie ma szczęki, i nie umie przyjąć ciosu, to i tamto. Nie jestem ekspertem w tej sprawie, ale wydawało się, że kilka razy upadał po nie jakiś szczególnych ciosach, więc może to jest największa słabość Brocka. Jeśli to taki przypadek, to nie jest dobrze mieć taki problem w mieszanych sztukach walki.

Ale nie został znokautowany przez uderzenia. Może nie wie jak zareagować, gdy zostaje uderzany, nie jest trochę przestraszony ?

Widziałem go odwracającego się kilka razy, co mówi za siebie. Nie jestem tutaj, by krytykować Brocka. Przegrał z najlepszym na świecie. Nie ma w tym nic zawstydzającego. Przegrał drugi raz. Owszem, wyglądał jakby nie za bardzo lubił dostawać cios, ale chyba nikt tego nie lubi ?

Jesteś osobą która dwa razy walczyła z Fedorem. Chwaląc Caina, myślisz, że mógłby pokonać Fedora ?

Teraz nie jestem tego pewien. Jeśli miałbym te wszystkie odpowiedzi to obstawiałbym zakłady i zarabiał na tym pieniądze. Każda walka, może iść w różną stronę. Mówię, że to co zobaczyłem u Caina Valesquez’a było to  niesamowite i jest możliwa fala kolejnych dominujących fajterów. Sport idzie falami. Przez chwilę, było tak, że musiałeś ważyć 265, 270 by mierzyć się w kategorii wagi ciężkiej. Cain udowodnił, że świetny zapaśnik, z jego boksem, jiju-jutsu jest naprawdę dobry. Dodając do tego niewiarygodną wytrzymałość sercową, może ponownie zmienić trochę sport. Ponieważ teraz zawodnicy ważący 230, 235, 240 funtów , jeśli tylko mają odpowiednią ramę umiejętności, mają szansę rywalizować z większymi zawodnikami. Zawsze mówiłem, że rozmiar ma znaczenie, ale Cain pokazał  „maszynę” kondycyjną z poziomem umiejętności jakie ma, pokazał, że można przeciwdziałać niekorzyściom w wadze.

9 thoughts on “Mark Coleman: „rozmiar ma znaczenie”

 1. prawdę może i mówi, ale nagle słyszę że ludzie mówią że Brock ma słabą szczękę, a po walce z Carvinem każdy mówił że ma szczenę z tytanu bo przetrwał tyle bomb i wygrał. Ludzie farmazonią, głupoty opowiadają, co im ślina rzuci na język a nie sie znają…

 2. metaraon: Przecież nie chodzi o szczękę Lesnara, tylko brak nawyków obronnych.

  i to jest prawda bo Brock przy uderzeniach staje się bezbronny niczym dziecko. Jeśli jest w ofensywie to jest ok ale kiedy musi się bronic to sprawa przybiera dla niego niekorzystny obrót.

 3. „można przeciwdziałać niekorzyścią w wadze”

  Jak można przeciwdziałać niekorzyścią w wadze? Nie rozumiem tego zdania… O co tu chodzi?

  A może miało być „można przeciwdziałać niekorzyściom w wadze”?

  Np.: Można być kierowcą/można zabraniać jeździć kierowcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *