Mario Yamasaki: Pozwoliłem Priscili być wojownikiem

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Sędzia co-main eventu UFC Fight Night 125 przerywa ciszę.

Nie milkną echa lania jakie przy ogromnej bierności sędziego, Mario Yamasakiego, Valentina Shevchenko (15-3, 4-2 w UFC, #1 w rankingu UFC) sprawiła Priscili Cachoeirze (8-1, 0-1 w UFC) podczas sobotniej gali UFC. Po gali nieprzychylnie o pracy sędziego głośno wypowiadał się m.in. Dana White. Teraz przemówił sam Mario tłumacząc swoje takie, a nie inne zachowanie podczas niezwykle jednostronnego pojedynku.

W drugiej rundzie sygnalizowałem Pedricie, że jeśli nie będzie się ruszała to przerwę walkę i za każdym razem gdy miałem zamiar przerwać, mówiłem jej a ona próbowała chronić się i uciekać. Niestety, nie mogłem kontrolować liczby uderzeń – znowu, gdy zawodnik próbuje wrócić.

Zawodnicy przechodzą przez czas ciężkich przygotowań i poświęcają się temu, by tu być. MMA jest sportem kontaktowym i żaden zawodnik nie chce zatrzymania walki bez szansy odwrócenia rezultatu. W mojej opinii, pozwoliłem Pedricie walczyć i być wojownikiem. Mogłem zatrzymać walkę w drugiej rundzie gdy był krucyfiks lub dosiad, ale on uciekała cały czas.

Ja też uznaję, że powinienem przerwać walkę gdy ona klepała pierwszy raz duszenie zza pleców. Zatrzymałem to kilka sekund później.

Jeżeli chodzi o opinie innych ludzi, mają prawo to mówić.

8 thoughts on “Mario Yamasaki: Pozwoliłem Priscili być wojownikiem

  1. Powinien wcześniej przerwać walkę i chyba nawet chciał tak zrobić, ale żaden moment poprzedzający duszenie nie był na to szczególnie dobry. Faktycznie Priscilla mogła wyglądać tak jakby mimo tęgiego łomotu nadal chciała wrócić do gry, na co rywalka jej zwyczajnie nie pozwoliła. Mimo wszystko była to jednak walka kobiet i w przypadku ogromnej dominacji jednej z nich walka powinna zostać przerwana znacznie wcześniej, bez niepotrzebnych obrażeń.

  2. Czepiają się dlatego, że sędzia przede wszystkim dba o zdrowie fighterów. Gdyby to był narożnik robiłby to narożnik. Sam narożnik powiedział, że ja zmuszał do walki, bo nie wiedzieli jakie są obrażenia właśnie dlatego robi to sędzia jeśli jest kompetentny. Narożnik przerywa jedna na 50walk. Może jeszcze będziesz chciał żeby przed nokaut em w stójce klepali w siatkę? Żeby przewidywał, że będą znokautowani

  3. Bez przesady… Odnosnie klepania to zawodnik moze poddac walke slownie nie musi klepac ” w siatke”… Poza tym bylo tak jak sedzia mowil, zbierala ciosy ale nie wygladala jakby chciala sie poddac, probowala sie bronic itp. Zreszta wyrazam tylko swoja opinie, ktos moze myslec inaczej..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *