Marcin Prachnio został zawodnikiem organizacji UFC!

ONE Championship

W debiucie, rywalem Polaka będzie Jake Collier.

Marcin Prachnio (13-2) został kolejnym polskim zawodnikiem, który będzie występował pod banderą UFC. Polak rozwiązał kontrakt z azjatycką federacją ONE Championship, dla której stoczył 4 zwycięskie pojedynki. Debiut Marcina w UFC odbędzie się podczas gali UFC on FOX 28, a jego przeciwnikiem będzie Jake Collier (11-4). Gala planowana jest na 24 lutego, a odbędzie się w Orlando w stanie Floryda. Informację o podpisaniu kontraktu z UFC przez Polaka, podał serwis polskatimes.pl.

Marcin Prachnio swoje 4 ostatnie pojedynki stoczył w federacji ONE Championship. Z wszystkich pojedynków wyszedł zwycięsko. Aktualnie ma na swoim koncie 8 zwycięstw z rzędu. Ostatnią porażkę zanotował w 2014 roku. Przed występami dla azjatyckiej organizacji, walczył na mniejszych galach europejskich. Był posiadaczem pasa mistrzowskiego organizacji Final Fight Championship.

Jake Collier powraca do Oktagonu po zwycięstwie z Marcelem Fortuną. Zawodnik z St. Louis, przeplata ostatnio swoje zwycięstwa z porażkami. Za pojedynek z Alberto Udą, został nagrodzony bonusem za występ wieczoru. Od dwóch pojedynków występuje w wadze półciężkiej, wcześniej rywalizował w dywizji średniej. Jego bilans w UFC, to 3 zwycięstwa oraz 3 porażki.

One thought on “Marcin Prachnio został zawodnikiem organizacji UFC!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *