Mamed Khalidov vs. Jorge Santiago – sonda

Już siódmego listopada walka na którą wszyscy z niecierpliwością czekamy. Czempion Federacji KSW, numer dwa europejskich rankingów Mamed Khalidov wystąpi na japońskiej gali „Sengoku”, gdzie skrzyżuje rękawice z brazylijski mistrz tejże federacji Jorge Santiago. Walka została zakontraktowana na trzy pięciominutowe rundy, a limit wagowy to osiemdziesiąt trzy kilogramy. Kto zwycięży? Zdeterminowany jak ojczyzna Czeczenia Khalidov, a może trenujący w „American Top Team” zawodnik „Canarinhos”? Ciężko przewidzieć. A co sądzą ludzie, którzy na codzień związani są z MMA? Ich opinia poniżej..

Jack Bratcher
redaktor naczelny portalu Promma.info

– Wiadomo nie od dziś, że Santiago to pierwsza dziesiątka wagi średniej na świecie i weteran takich organizacji jak: UFC, Bodog, Strikeforce i Sengoku. Wygrywa swoje pojedynki zarówno w parterze jak i w stójce, co czyni go wszechstronnym zawodnikiem. Ostatnie swoje walki wygrywał, lecz teraz czeka go ciężki orzech do zgryzienia w osobie Mameda Khalidova, który w nieco ponad minutę zmiótł z ringu jego rodaka, Daniela Acacio.
Stawiam na „Terminatora z Polski”, przyszłego mistrza japońskiej federacji.

Krzysztof Kułak
zawodnik KSW Team

– Uważam, że Mamed nie zmarnuje tej szansy, która dał mu los. Chociaż ciężko jest wygrać z mistrzem na obczyźnie życzę Naszemu czeczeńskiemu bratu powodzenia.

Piotr Zwierzchowski
dziennikarz Eurosport

– Mamed Khalidov to wspaniały zawodnik, który zaskakuje w każdej walce. Dla mnie, choć nigdy nie powinno się porównywać zawodników MMA, to takie skrzyżowanie Murilo Bustamante z Kazushi Sakurabą. Mamed jest nieobliczalny, bardzo dobry w parterze, widowiskowy, a do tego, co udowodnił w starciu z Danielem Accacio, jego boks jest na przyzwoitym poziomie. Widać, że ciągle się rozwija i to jest jego wielkim atutem i świadczy o charakterze. Czy zdoła pokonać Jorge Santiago? Naprawdę trudno powiedzieć. Rywal jest z najwyższej półki. Potrafi zaskoczyć jednym celnym ciosem, jest groźny z klinczu, a do tego silny. W parterze także czuje się doskonale, trenował BJJ i Judo. Dużym minusem dla Mameda, będzie zrzucanie wagi. Zazwyczaj waży około 90 kg, teraz musi zejść do 83. To duża różnica, zwłaszcza w MMA, gdzie o zwycięstwie nie decyduje tylko boks. Powinna to być naprawdę bardzo dobra walka i cieszę się, że Mamed w końcu dostał szansę, by zaprezentować się japońskiej publiczności. Tam doceniają każdą akcję, a biorąc pod uwagę styl Khalidova, może on liczyć na morze braw. Pod względem sportowym, z Brazylijczykiem specjalnie się nie różnią. Jeżeli Mamed nie spali się psychicznie – bo debiut na takiej gali może uskrzydlić, ale jednocześnie spętać nogi – to powinien zwyciężyć.

Jakub Sawicki
właściciel firmy „Manto”

–Nie jestem dobry w typowaniu wyników walk. Jednak wierzę w Mameda i życzę jemu zwycięstwa w Japonii.

Michał Garnys
specjalista ds. przygotowania fizycznego KSW Team

– Walka Mameda z Jorge Santiago jest z kategorii „najważniejsze w karierze”, choć nie trudno się oprzeć wrażeniu, że każdy kolejny pojedynek w tak prestiżowej organizacji – tej czy innej – będzie właśnie tym najważniejszym. Patrząc na naszą współpracę dotycząca przygotowania fizycznego do poszczególnych pojedynków nie sposób zauważyć u Mameda ciągłego rozwoju i plastyczności w tym aspekcie przygotowań. Oceniając szansę Mameda wierzę w to że, jego trenerzy – moim skromnym zdaniem pierwsi od początku do końca fachowcy zajmujący się MMA – przygotują go wystarczająco, aby Jorge Santiago mógł w przyszłości chwalić się, że miał przyjemność przegrać z… Wielkim Mamedem Khalidovem!

Tiago Okamura
manager

– Santiago to bardzo twardy i wszechstronny zawodnik, ale myślę, że American Top Team będzie zaskoczony tym, jak również wszechstronny jest Mamed. Większość Brazylijczyków i Amerykanów uważa Mameda za efektownego i szybkiego uderzacza, ale nie doceniają jego parteru. Myślę, że to będzie walka wieczoru. Na ziemi, jak i w stójce obaj są bardzo dobrzy i to z pewnością zapewni doskonałe emocje.
Jest to trudna walka do typowania, ponieważ obaj mają nokautujący cios i dobry parter. Jednak styl Mameda, zarówno w stójce jak i parterze jest bardzo nieszablonowy, co może zdecydować o wyniku walki. Powiedziałbym, że Mamed może znokautować lub poddać – dźwignią na nogę lub balachą na kolano – Santiago. Jeśli tego nie zrobi to Santiago kontrolując walkę na górze zwycięży przez decyzję.

Mike Camp
manager F-1

– To będzie znakomita walka, jedna z najlepszych w historii „Sengoku”. Już nie mogę się doczekać, żeby obejrzeć ją w HDNet. Faworytem jest Santiago, lecz myślę, że Mamed może pokusić się o niespodziankę.

Alejandro Iglesias
Shooto Spain

– Khalidov pokona Jorge Santiago! Mamed jest zbyt twardy dla Brazylijczyka. W swoich siedemnastu ostatnich walkach wygrał szesnaście razy i raz zremisował z Danielem Taberą. To fenomen! Świetna stójka, świetne obalenia, świetne poddania. To będzie rewelacyjna walka.

Martijn De Jong
trener Golden Glory, prezdent Shooto Europe

– Chociaż Mamed Khalidov jest świetnym zawodnikiem stawiam na Santiago. Brazylijczyk w ostatnich dziewięciu pojedynkach zmierzył się z czołowymi zawodnikami i wszystkie wygrał przed czasem. Khalidov ostatnie fighty kończył przez poddanie lub KO, ale jego rywale nie byli tak dobrzy jak przeciwnicy Santiago.
Jorge trenuje w American Top Team i ma wielu znakomitych sparingpartnerów, dlatego też stawiam właśnie na niego. Wygrana przez decyzję.

7 thoughts on “Mamed Khalidov vs. Jorge Santiago – sonda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *