Mamed Khalidov otrzymał polskie obywatelstwo.

(fot. galerie.money.pl)

Stało się! Czołowy zawodnik MMA na świecie Mamed Khalidov odebrał dzisiaj z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego polskie obywatelstwo. – Na przyznanie obywatelstwa czekałem około dwa miesiące. Jestem zadowolony, że udało się otrzymać je tak szybko. Będę mieć polski paszport, co ułatwi mi załatwianie formalności odnośnie wyjazdów na walki. No i najważniejsze, że w stu procentach będę mógł reprezentować Polskę wyznał zawodnik KSW Team.
Przypomnijmy, że Mamed mieszka w Polsce od 1997 roku. Najpierw mieszkał we Wrocławiu, gdzie uczył się języka polskiego, potem studiował na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W tym ostatnim mieście mieszka i trenuje do dziś.

www.konfrontacja.com

13 thoughts on “Mamed Khalidov otrzymał polskie obywatelstwo.

 1. No i to mi sie podoba. Każdy kto dostaje obywatelstwo Polskie powinien dobrze reprezentować nasz kraj a w szczególności dobrze mówić po Polsku. A nie jak czarni piłkarze. Oby dosatł propozycje od jakiejś światowej organizacji.

 2. A wiecie, czy zrobił tego magistra, czy rzucił szkołę?
  No to teraz pod koniec roku nasz Мамед Халидов będzie miał białoczerwoną flagę przy nazwisku…no chyba ,że flaga będzie obok „miejsca urodzenia”….tego żaden paszport nie zmieni…

  Życzę jak najwięcej sukcesów Mamedowi!!!!
  Ps. Obejrzę sobię jego walkę na żywca na KSW 15 – mam nadzieję ,że kontuzja jakaś go nie wyeliminuje! (bilecik już kupiony:-)))

 3. kolejny naturalizowany polak… porażka… tak samo było z olisadebe zagrał 2 razy i uciekł za granicę… w końcu z Pl obywatelstwem łatwiej niż z jakiejś zapyziałej ugandy. A z mameda taki polak że wychodzi do walki przy kawałku eto kałkaz

 4. Co wy za bzdury gadacie. Facet tu mieszka od lat, ma tutaj kobietę, dziecko. Reprezentuje nasz kraj od dawna. Dobrze mówi po polsku. Ma prawo do tego obywatelstwa. W przeciwieństwie do Rogera i Olisadebe. Co to za porównania wogóle.

 5. Halucynogen: Co wy za bzdury gadacie. Facet tu mieszka od lat, ma tutaj kobietę, dziecko. Reprezentuje nasz kraj od dawna. Dobrze mówi po polsku. Ma prawo do tego obywatelstwa. W przeciwieństwie do Rogera i Olisadebe. Co to za porównania wogóle.

  Racja w 100%. Roger i Olisadebe mieli tyle wspólnego z Polską co Brock Lesnar z Matką Teresą z Kalkuty. Mamed od dawna mieszka w Polsce, mówi świetnie naszym językiem i

  jor111: reprezentował juz dawno polskę ale teraz będzie już wszystko zgodnie z prawem

  a to, że wchodzi przy muzyce świadczącej o jego etnicznym pochodzeniu to chyba nic złego.
  Taki np. Velasquez jest Amerykańcem ale często na różne sposoby podkreśla swoje meksykańskie korzenie i nikomu (ani Meksykom ani Amerykanom) to nie przeszkadza.

  Skrajnym przykładem debilizmu i kretynizmu jeżeli chodzi o reprezentowanie Polski jest Chris Mahle.

 6. Halucynogen: Co wy za bzdury gadacie. Facet tu mieszka od lat, ma tutaj kobietę, dziecko. Reprezentuje nasz kraj od dawna. Dobrze mówi po polsku. Ma prawo do tego obywatelstwa. W przeciwieństwie do Rogera i Olisadebe. Co to za porównania wogóle.

  Zgadzam się w 100% z Tobą. Mamed już na dobre zadomowił się u nas i nie widać aby to wszystko miało się zmienić. Przeszedł nie łatwą drogę żeby być tym kim jest, uczył się na polskich uczelniach i zna język polski doskonale . Samo to że takiej klasy zawodnik reprezentuje Polskę i walczy dla nas jest czymś wyjątkowym i to zamyka definitywnie temat wg mnie.

  PS. Kolejny obraźliwy wpis będzie kasowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *