Magomed Magomedov jako pierwszy poddał Enrique Barzolę na gali Bellator 282 i awansował do półfinału turnieju wagi koguciej

Magomed Magomedov w wielkim stylu powrócił do wygrywania dzięki poddaniu Enrique Barzoli na gali Bellator 282 w pojedynku ćwierćfinałowym turnieju grand prix wagi koguciej.

Magomedov (19-2 MMA, 3-1 BMMA) jako pierwszy w zawodowym MMA poddał Enrique Barzolę (18-6-2 MMA, 2-1 BMMA), gdy założył mu gilotynę i zmusił do odklepania w 4 rundzie.

Dzięki zwycięstwu Magomedov awansował do półfinału turnieju Grand Prix wagi koguciej Bellatora, gdzie zmierzy się z Patchy Mixem (16-1 MMA, 5-1 BMMA).

Pierwsze kilka rund było wyrównanych, gdyż obaj zawodnicy już w pierwszej odsłonie zapewniali sobie obalenia. Magomedov dobrze wykorzystywał swoje uderzenia. Pomimo widocznego odpierania uderzeń przez Barzolę, ten z trudem unikał ciosów.

Magomedov momentami wydawał się być o krok do przodu, ale Barzola równoważył akcje rywala dzięki swojemu grapplingowi i próbom obaleń. Finisz nastąpił, gdy obaj zawodnicy znaleźli się blisko siatki. Magomedov złapał Barzolę za szyję i pewnie podciągnął go do gilotyny. Magomedov przetoczył się na górę i to było wszystko.

Magomed Magomedov pokonał Enrique Barzolę przez poddanie (duszenie gilotynowe) – runda 4, 1:27

Dzięki zwycięstwu Magomedov awansował do półfinału turnieju oraz powrócił na ścieżkę zwycięstw po sierpniowej porażce z Raufeonem Stotsem. Magomedov, były mistrz organizacji ACB, przegrywał w zawodowej karierze tylko ze Stotsem i byłym mistrzem UFC w wadze koguciej Petrem Yanem.

Tymczasem Barzola przegrał po raz pierwszy w Bellatorze. Gdy wchodził do klatki w piątek, miał za sobą zwycięstwa nad Nikitą Mikhailovem i Darrionem Caldwellem. W Bellatorze wystąpił po 10 walkach w UFC, w których uzyskał bilans 6-3-1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *