Danny Sabatello pokonał Leandro Higo i awansował w turnieju grand prix na gali Bellator 282

Być może walka nie wyglądała zbyt ładnie, ale Danny Sabatello się tym nie przejmuje mając zwycięstwo nad Leandro Higo i awans w turnieju.

Mimo gwizdów publiki, Sabatello (13-1 MMA, 3-0 BMMA) konsekwentnie dominował nad Higo (21-6 MMA, 4-4 BMMA) i wygrał jednogłośną decyzją w walce co-main event gali Bellator 282 w Mohegan Sun Arena.

Sabatello nie tracił czasu. Podobnie jak w innych swoich występach w Bellatorze, Sabatello zaciągnął Higo na matę i pokazał, że potrafi mocno kontrolować będąc za plecami rywala. W tej pozycji Sabatello przetrwał większość rundy i powrócił do niej w drugiej rundzie. Jednak tym razem Higo odwrócił pozycję i zaszedł za plecy Sabatello, gdzie dokończył rundę.

W rundzie 3. doszło do krótkich wymian ciosów, po czym nastąpiło to, co nieuniknione. Walka ponownie trafiła do parteru. Tym razem Sabatello przejął kontrolę. Publika okazywała swoje niezadowolenie. Sędzia Dan Miragliotta uznał, że tyle wystarczy i pozwolił Sabatello dokończyć rundę na górze. Sabatello prowokował tłum po gongu kończącym rundę.

W rundach mistrzowskich Sabatello ponownie poszedł po obalenie i wszedł do gardy, po tym jak Higo na chwilę zagroził duszeniem gilotynowym. Sabatello obijał Higo. Higo ciągle podnosił się do stójki, ale po chwili znów był ciągnięty w dół. Sabatello rozdzielił się od rywala na 10 sekund przed końcem rundy, zaczął szaleć, ale został trafiony backfistem.

Ostatnia runda była podobna. Sabatello korzystał więcej z grapplingu utrudniając życie Higo. Publiczność jeszcze bardziej buczała. Ostatecznie Sabatello zwyciężył przez decyzję, ponieważ unikał prób poddań, a po końcowym gongu miał wiele do powiedzenia.

Danny Sabatello pokonał Leandro Higo przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 49-46)

Dzięki wygranej, Sabatello awansował do półfinału Grand Prix wagi koguciej Bellatora, gdzie zmierzy się z tymczasowym mistrzem Raufeonem Stotsem jeszcze w tym roku. Sabatello, uważany za jedną ze wschodzących gwiazd Bellatora, nie tylko dominuje w klatce, ale również poza nią, kiedy zaczyna przemawiać. Jego dwa inne zwycięstwa w Bellatorze to walki z Jornelem Lugo i Brettem Johnsem.

Higo natomiast przerwał passę trzech wygranych walk. Ostatni raz przegrał we wrześniu 2018 roku, ulegając przez nokaut w starciu z Aaronem Pico.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *