Maciej Górski wystąpi na fali Fight Festivalgoes Kaisaniemi w Finlandii

(fot. konfrontacja.com)

Szesnastego czerwca na fińskiej gali „Fight Festival goes Kaisaniemi” dojdzie do arcy interesującego pojedynku w wadze lekkiej. Naprzeciw siebie stanie dwóch najlepszych lekkich, z Polski i Finlandii. Biało-czerwonych reprezentować będzie triumfator turnieju KSW Extra, multimedalista karate full contact i zawodnik KSW Team Maciej Górski. Rywalem popularnego „Highlandera” będzie zaś siódmy zawodnik w europejskich rankingach Niko Puhakka, a pojedynek odbędzie na dystansie trzech, pięciominutowych rund w limicie wagowym do siedemdziesięciu dwóch kilogramów.

Fin, z którym za niespełna miesiąc przyjdzie się zmierzyć Górskiemu to bardzo doświadczony fighter. Głównie walczył w Finlandii, lecz od 2008 roku występuje również na imprezach organizowanych przez rosyjską federację M-1. Puhakka w formule MMA stoczył do tej pory dwadzieścia siedem pojedynków. Zwyciężał w siedemnastu, a w dziesięciu musiał uznać wyższość przeciwników.

Pojedynek z Finem będzie drugim zagranicznym wojażem „Highlandera” w tym roku. W marcu wystąpił na słoweńskiej gali WFC, gdzie przez jednogłośną decyzję pokonał solidnego Włocha Ivana Mussardo. Liczymy, że również i tym razem zaprezentuje się z dobrej strony, zrobi dobrą walkę i wróci w roli triumfatora!

konfrontacja.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *