Ishii będzie walczył 4 czerwca w na X-1 World Collide

(fot. adcombat.com)

Niespełna tydzień po pierwszej zawodowej wygranej w Nowej Zelandii, złoty medalista Olimpijski w Judo Satoshi Ishii (1-1-0) podejmuje kolejne wyzwanie tym razem na Hawajach dla X-1 4 czerwca w Honolulu. Gala będzie nosiła nazwę „World Collide” a Ishii zmierzy  się na niej z Myles’em Tynanes (0-0).

W zeszłą sobotę na gali „Xplosion – New Zeland vs. Japan”, Ishii wygrał w pierwszej rundzie przez dźwignię na łokieć z Tafa „Thumper” Misipati. Było to pierwsze zawodowe zwycięstwo Ishii’ego. W marcu wygrał przez poddanie z Sasae Paogofie, lecz walka była w zawodach amatorskich.

Po wygraniu w 2008 roku złotego medalu w Judo w kategorii powyżej 100 kg, Ishii zdecydował spróbować swoich sił w MMA. Po roku spędzonym na treningach i negocjacjach z kilkoma organizacjami, ostatecznie zadebiutował na gali noworocznej. Tego wieczoru zmierzył się z Hidehiko Yoshidą. Po trzech rundach walki, sędziowie orzekli zwycięstwo bardziej doświadczonego Yoshidy.

Sherdog podaje, że Tynanes będzie miał w tej walce swój debiut w profesjonalnych walkach MMA, jednakże jak podaje MMA.tv jego rekord to (1-1-1). Jego ostatnia walka zakończyła się remisem z Rubenem „Warpath” Villareal  18 marca 2006r.

X-1 „Worlds Collide” będzie miała na swojej karcie pojedynek w wadze półśredniej między Hawajskim weteranem UFC Brandonem Wolffem (7-4-0) a zawodnikiem M-1 Challenge Dylanem Calyem. Wolf będzie próbował swojego pierwszego zwycięstwa od czasu zwolnienia go z UFC w maju zeszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *