Lorenzo Fertitta o planach na 2014 rok i piramidzie UFC

Wczoraj podczas spotkania z mediami w Nowym Jorku, prezes i przewodniczący UFC Lorenzo Fertitta omówił szeroki zakres tematów.

Wśród nich był harmonogram organizacji gal UFC w 2014 roku. Harmonogram ten obejmować ma 54 wydarzenia. Fertitta wyjaśnił plany firmy dotyczące rozwijania produktu jakim jest seria UFC Fight Night. Łatwo można to zobrazować za pomocą piramidy której podstawa jest The Ultimate Fighter, gale pay-per-view są na szczycie natomiast środek tej piramidy wypełniać mają właśnie gale z serii Fight Night. Dodatkowo organizacja będzie chciała wzmocnić tę serię również poprzez zwiększenie jej liczby w harmonogramie.

„W środku piramidy mamy markę UFC Fight Night, która różni się tym, że zazwyczaj ma w walce wieczoru pojedynek między dwoma pretendentami z czołowej dziesiątki. Ma to swój wpływ na ich dalszą drogę do mistrzostwa. Reszta karty walk to pojedynki między początkującymi i obiecującymi zawodnikami. Mamy zamiar w przyszłym roku poszerzyć zasięg tych gal na Europę i Azję. Pierwsza gala Fight Night w Azji odbędzie się 4 stycznia w Singapurze natomiast do Europy zawita w marcu z galą w Londynie na której zmierzą się Alexander Gustafsson i Jimi Manuwa.”

Oprócz zwiększenia liczby organizowanych gal w przyszłym roku, zwiększy się także liczba gal, które będzie można oglądać za darmo na kanałach Fox Sports. Wygląda na to, że korzyści popłyną także do fanów MMA i organizacji UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *