Liga Boksu Tajskiego – Kraków

Info od organizatora:

Chciałem   tez  poinformować  o  istotnej  zmianie  jaka  nastąpiła  w harmonogramie całych  rozgrywek  Ligowych.  Po  konsultacji  z  radą dzielnicy, klubami oraz stowarzyszeniami, podjęliśmy decyzję o zmianie planu  Ligi.  Zawody  nie  będą  się  odbywać miesiąc, tak jak to było planowane, a zostaną rozłożone w czasie w następujący sposób:

Edycje 2010:  luty, czerwiec, grudzień
Edycje 2011:  luty, czerwie,  grudzień

Harmonogram oraz opis najbliższej Ligi 20-21 luty w środku.

LIGA BOKSU TAJSKIEGO Z KAMPANIĄ WALCZ Z PATOLOGIĄ

Walki w formułach Muay Thai, K1, Boks, MMA

Pod patronatem Honorowym:

Marszałka Województw Małopolskiego

Prezydenta Miasta Krakowa

Rady Dzielnicy XVIII Kraków-Nowa Huta

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji:

  • Zawodników, trenerów, kluby ,organizacje do udziału w zawodach oraz wszystkich sympatyków sztuk i sportów walki na obejrzenie emocjonujących pojedynków zawodników z całej Polski.
  • Zawody odbędą się w dniach 20-21 lutego (od godziny 13) w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Krakowie na os. Teatralnym 35.
  • Zawody uświetnią pokazy starożytnej sztuki walki Muay Boran, wykonane przez:

K1 Team Kuba – Szkoła Sportów Walki

  • Każdy z zawodników biorących udział w Lidze będzie mógł skorzystać z masażu sportowego wykonanego na bazie masażu klasycznego. Masaż taki przyspiesza procesy regeneracyjne zachodzące w mięśniach po walce, pomaga zmniejszyć ból związany z kontuzjami i przyjętymi uderzeniami w czasie walki. Jest jednym z najskuteczniejszych i przez to najbardziej wartościowych środków odnowy biologicznej stosowanych w sporcie. Zawodników masować będą najlepsi uczniowie kształcący się w zawodzie technik masażu w krakowskiej integracyjnej szkole masażu.

Dlaczego promujemy Muay Thai?

Jest to kultura związana z nieużywaniem przemocy, co pozornie może wydawać się  sprzeczne. Jednak należy  zauważyć istotną różnicę pomiędzy walką sportową a przemocą, wiele osób często nie odróżnia jednej od drugiej i stąd częste nieporozumienia, a także duże problemy z promowaniem sportów walki w naszym kraju. Walka sportowa jest przeciwieństwem przemocy, ponieważ podlega ona ścisłym regułom, akceptowanym przez jej uczestników, ponadto celem jej nie jest skrzywdzenie kogoś, ale doskonalenie swoich umiejętności motorycznych oraz kształtowanie charakteru.

One thought on “Liga Boksu Tajskiego – Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *