Legend 3: powrót Souwera i Kyshenko vs Askerov

Niezwykle interesująco zapowiada się gala wynikająca ze współpracy Legend Russia oraz Oktgon Italy. Obydwie organizacje postanowiły zorganizować wspólną galę i efekt współpracy jest powalający.

W jednej z głównych walk, mistrz K-1 MAX i legenda Shootboxingu, jeden z najlepszych Kickboxerów na świecie, Andy Souwer zmierzy się z mocnym przedstawicielem białoruskiej szkoły Muay Thai, Jurijem Bessmertnym. Dla Andy’ego Souwera będzie to powrót na ring po pokonaniu Steve’a Moxona na gali Shootboxingu, gdzie wygrał jednogłośną decyzją z Australijczykiem. Miał również zaplanowaną walkę z Niemcem, Enriko Kehlem, ale kontuzja uniemożliwiła mu występ w turnieju K-1 MAX i już nie będzie miał w tym roku szansy na kolejny triumf w tej imprezie.

Bessmertny ostatnio walczył 25-ego stycznia, kiedy pokonał na punkty doświadczonego Warrena Stevelmansa. Tym zwycięstwem przerwał passę czterech kolejnych porażek, jednak wszystkie z bardzo mocnymi zawodnikami: Davitem Kirią na Glory 7, z Arturem Kyshenką czy Steve’m Moxonem. Do jego sukcesów trzeba zaliczyć zwycięstwo nad Sudsakornem Sor Klinmee na zasadach K-1 oraz dwa zwycięstwa nad bratem najlepszego Kickboxera na świecie, Armenem Petrosyanem.

W drugiej walce Dzhabar Askerov zmierzy się z Ukraińcem, Arturem Kyshenko. Dla pochodzącego z Dagestanu zawodnika będzie to powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie po roku, kiedy pokonał na gali Yokkao Andy’ego Souwera. Askerov wygrał dziewięć z ostatnich dziesięciu walk. W ostatniej walce pokonał Yoshihirp Sato. W zeszłym roku Askerov został mistrzem turniejowym organizacji Legend.

Kyshenko w 2012-tym roku walczył o pas turniejowy K-1 MAX, ale przegrał w finałowej walce z kolegą z klubu, Murthelem Groenhartem. W swojej karierze, podobnie jak Askerov, potykał się z najlepszymi zawodnikami na świecie, zwykle przegrywając: z van Roosmalenem przed czasem, z Giorgio Petrosyanem czy Andy’m Souwerem. Ostatnio Kyshenko walczył pod swoim Teamem i wystawił swoich zawodników na gali w Niemczech.

Gala jest zaplanowana na 5-ego kwietnia w Mediolanie. Nie wiadomo, czy na gali wystąpi ikona włoskiego Muay Thai i K-1, Giorgio Petrosyan, ale rozmowy trwają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *