Kyoji Horiguchi o dołączeniu do RIZIN – Czuję się szczęśliwy, że tutaj jestem

@Reebokjp Twitter

Zmiana organizacji z amerykańskiej UFC na japońską RIZIN była najwyraźniej dobrym posunięciem dla Kyoji Horiguchi’ego, który cieszy się, że będzie walczył dla swojej publiczności.

Horiguchi odszedł z UFC z rekordem 7-1, a decyzję tę podjął, ponieważ nie był usatysfakcjonowany nową ofertą przedłużenia kontraktu. Japończyk szybko znalazł dla siebie nowy dom w swojej rodzimej organizacji RIZIN dla której wygrał już jedną walkę.

— Dużo się nauczyłem przez ten czas spędzony w UFC i nie żałuję tego ani trochę. Jednakże, aby odnieść sukces w swojej karierze jako zawodowiec wiem, że wymaga to nie tylko wiedzy i techniki, ale również sławy. Walki w RIZIN, w Japonii dadzą mi znacznie większą szansę na wypromowanie samego siebie. Będę obecny w największej stacji telewizyjnej w Japonie FUJI TV i ten rodzaj popularności mogę osiągnąć tylko z RIZIN. RIZIN traktuje mnie bardzo dobrze i bardzo to doceniam. Wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane i zarządzane bardzo sprawnie. Cieszę się, że tutaj jestem.

Swoją kolejną walkę Horiguchi stoczy 30 lipca w Saitama, a jego przeciwnikiem będzie Hideo Tokoro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *