KSW18: Niko Puhakka vs. Artur Sowiński


(fot. fight24.pl)

Informacja ze strony KSW

KSW18: Niko Puhakka vs. Artur Sowiński o międzynarodowy pas mistrza KSW

Pierwsza gala w 2012 roku, pierwsza gala w Płocku i pierwszy w historii Federacji KSW pojedynek o międzynarodowy pas wagi lekkiej. KSW18 – Unfinished Sympathy już 25 lutego!
Kto z kim o trofeum wagi lekkiej? Dwóch doskonale znanych polskim fanom zawodników, Fin Niko Puhakka i reprezentant Polski Artur Sowiński. Ten jakże długo wyczekiwany przez kibiców pojedynek wreszcie dojdzie do skutku. Walka obu wojowników została zakontraktowana na trzy pięciominutowe rundy, a limit wagowy to siedemdziesiąt kilogramów. Będzie się działo, będą emocje!

Sowiński, zawodnik Silesian Cage Club Katowice i podopieczny Tomasza Brondera od dłuższego czasu miał chrapkę na pojedynek o pas Federacji KSW. Wygrał z Paul’em Reed’em, pokonał Cengiza Danę i znokautował weterana UFC, Macieja Irokeza. Spektakularne, niespodziewane, wręcz sensacyjne zwycięstwo nad tym ostatni przekonało włodarzy największej organizacji MMA w Europie, że popularnemu „Kornikowi” taki pojedynek się należy. – Ucieszyłem się bardzo, gdy dowiedziałem się, że do tej walki dojdzie. Wiem, że swoją postawą na ringach KSW w 2011 roku zasłużyłem na ten pojedynek. Będzie to dla mnie kolejny krok do przodu w mojej karierze – wyznaje mieszkający na co dzień w Radzionkowie zawodnik.

Fińskiego weterana sceny MMA również nie trzeba nikomu przedstawiać. Puhakka w Polsce był już dwukrotnie. Brał udział w zorganizowanym na gali KSW14 turnieju wagi lekkiej. Wtedy pokonał Borysa Mańkowskiego i Danny’ego van Bergena i zapewnił sobie miejsce w finale. Niespełna pół roku później pojawił się na gali KSW15, gdzie w finałowej walce zdeklasował Macieja Górskiego, a zarazem wygrał cały turniej wagi lekkiej.
Niko Puhakka jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Walczył dla organizacji M-1 Global, walczył również dla rodzimej organizacji Fight Festival. W europejskim rankingu wagi lekkiej zajmuje wysoką, trzecią lokatę. O jego kandydaturze do walki o międzynarodowy tytuł Federacji KSW zaczęto mówić zaraz po sukcesie jaki odniósł wygrywając turniej. Wymieniano wielu potencjalnych przeciwników, którzy mogliby z nim o pas mistrzowski walczyć. Właściciele KSW wstrzymywali się z podejmowaniem pochopnych decyzji i zbyt szybkiemu dawaniu takiego pojedynku aż do teraz.

Konfrontacja Sowiński kontra Puhakka zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Obaj zawodnicy w przeszłości już mierzyli się ze sobą. W czerwcu 2010 roku skrzyżowali oni rękawice na gali Fight Festival. Wtedy minimalnie lepszy okazał się Fin, który po trzech bardzo interesujących rundach pokonał Polaka na punkty. – Walczyłem już z Niko, wiem na co go stać i tym razem to ja wyjdę zwycięsko z tego pojedynku – zapowiada Sowiński.

25 thoughts on “KSW18: Niko Puhakka vs. Artur Sowiński

 1. Nie chce mi się szukać, ale Nikkiemu chyba odmówiono walki na KSW ze względu na jego przekonania (faszystowskie), to co teraz popiera semityzm? Oj kombinują chyba panowie z Kompromitacji Sztuk Walki!

 2. KSW zrobiło dobry krok w kierunku zorganizowania tego pojedynku. Wszyscy wiemy na co stać Niko i Artura i ta walka na pewno będzie jedną z najlepszych tej gali. Przewaga jest po stronie Fina ale jeśli Kornik dobrze się przygotuje do tej walki i nie zje go stres to będzie dobrze 🙂 Powiem szczerze że Kawulski i Lewandowski zaskoczyli mnie tym zestawieniem. Ciekawy jestem tylko czy znów nie zrobi się wielkie zamieszanie w sprawie poglądów i tatuaży Puhakki. Dla mnie liczy sie jednak dobra walk.

 3. Nie wiem jak Wy słuchacie wywiadów…
  Włodarze KSW wypowiadali się dobrze o Niko. Problemem był, że Polsat nie chciał się zgodzić na jego występ, bo media zrobiły nagonkę, ale teraz jak widać jest już ok. Kawulski i Lewandowski mówili, że ich interesuje tylko poziom sportowy jaki reprezentuje zawodnik, a nie jego przekonania.

 4. Świetna wiadomość imo! 18-tka zapowiada się coraz ciekawiej. Najpierw miała być to gala z cyklu extra, a teraz extra to wszystko wygląda. Świetna decyzja z tym Niko! Czyżby Polsat dojrzał…? W końcu. Trochę czasu musiało upłynąć, powoli ludzie przestaną kojarzyć tatuaże Niko ( i tak zakryte) z tym okrutnym przestępspstwem sprzed kilku miechów 🙁

  Co do walki, krótko: nie widze Kornika. 60:40 dla Nika – niestety.

 5. Dobra wiadomość. Zamiast selekcjonować zawodników pod względem ich poglądów niech KSW dobiera ich pod względem umiejętności. Jak sędziowie znowu się nie „popiszą” to może wyjść ciekawa gala.

 6. mat3e: Nie wiem jak Wy słuchacie wywiadów…Włodarze KSW wypowiadali się dobrze o Niko. Problemem był, że Polsat nie chciał się zgodzić na jego występ, bo media zrobiły nagonkę, ale teraz jak widać jest już ok. Kawulski i Lewandowski mówili, że ich interesuje tylko poziom sportowy jaki reprezentuje zawodnik, a nie jego przekonania.

  Stary nie wiem jak Ty czytasz nas piszemy że Nikko nie mógł walczyć z powodu swoich przekonań a teraz jest OK? Może pracujesz w Kpinie Szmirze Wrak? Pogubili się mocno a teraz robią wszystko co mogą!!!! Śmieszy mnie Twój cytat szczególnie „…ale teraz jak widać jest już ok…”. Trochę refleksji!!!

 7. moja rozpiska ksw 18 I CHCIAŁBYM ABY TAK BYŁO;
  MICHAŁ MATERLA VS JEREMY HORN
  JAN BŁACHOWICZ VS TRAVIS WIUFF
  DAVID OLIVIA VS KAROL BEDORF
  ARTUR SOWIŃSKI VS NIKO PUHAKKA
  KAMIL BAZELAK VS CHRIS MAHLE
  MARCIN RÓŻALSKI VS JORGEN KRUTH

 8. Yoshi!!!oddając sprawiedliwość,i nie broniąc organizatorów to inny pojedynek byłby strasznie niesprawiedliwy…Mikko ma pas KSW w tej wadze, a Artur wygrał pojedynek pretendentów…dla mnie to jasne!pozdro!

 9. JUŻ PEWNE:
  DAVID OLIVA VS KAROL BEDORF
  NIKO PUHAKKA VS ARTUR SOWIŃSKI
  KAMIL BAZELAK VS KAMIL WALUŚ
  MICHAŁ MATERLA VS ?
  JAN BŁACHOWICZ VS ?
  MARCIN RÓŻALSKI VS ?SZKODA ZE NIE KRUTH BO IDZIE DO UFC,BY GO OBIŁ JAK PSA TEGO SATANISTĘ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *