KSW podjęło „etycznie uzasadnioną” decyzję o odwołaniu walki Shamila Musaeva w związku z inwazją Rosji na Ukrainę

Shamil Musaev Instagram

Organizacja KSW ogłosiła w poniedziałek, że odwołała walkę rosyjskiego zawodnika wagi półśredniej Shamila Musaeva w proteście przeciwko inwazji jego kraju na Ukrainę.

Shamil Musaev (15-0-1 MMA, 3-0-1 KSW), niepokonany były zawodnik M-1, nie wystąpi 19 marca na KSW 68, jak pierwotnie planowano. KSW uważa tę decyzję za „etycznie uzasadnioną”, ponieważ Rosja prowadzi wojnę z sąsiednią Ukrainą.

„W związku z brutalną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, organizacja KSW podjęła trudną, lecz uzasadnioną etycznie decyzję o odwołaniu występu reprezentanta Rosji Shamila Musaeva na zbliżającej się gali KSW 68, 19 marca w Radomiu.” – czytamy w oświadczeniu KSW.

Polska jest sojusznikiem Ukrainy. Odkąd prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął w zeszłym tygodniu atak wojskowy, dziesiątki tysięcy ukraińskich uchodźców zostało przyjętych do Polski.

Odwołanie walki Musaeva jest kolejnym przykładem na to, że rosyjscy sportowcy ponoszą konsekwencje za decyzję Putina o prowadzeniu wojny. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zalecił zakazanie rosyjskim sportowcom udziału w zawodach międzynarodowych. FIFA podjęła kroki przeciwko Rosji w związku z inwazją na Ukrainę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.